Yazdırma Dostu    

Antalya İli Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2013 Yılı 4. Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya ili Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun 2013 yılı 4. toplantısı, 20 Aralık 2013 Cuma  günü saat 10:00’da Antalya AB İl Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Bu toplantıya mahsus olarak  Kurul ve Çalışma Grupları faaliyetlerinin bir değerlendirmesinin yapıldığı kurul toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, 2013 yılının genel bir değerlendirmesini yaptıktan sonra, AB İşleri için Kapasite Geliştirilmesi Projesi (VABpro) çıktılarından söz ederek,  Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezinin bu kapsamda hazırladığı ve AB Bakanlığınca uygun görülen projeler doğrultusunda gerçekleşecek proje eğitimleri, çalıştay ve seminerlere katılım gösterilmesinin öneminden söz  etti. Yüksel, Turizmde rekabetlilik anlamında Antalya’nın kendini sürekli test etmesi gerektiğini vurguladığı konuşmasının devamında,  Antalya da Lojistik konusunda yapılan  çalışmalara değinerek bu çalışmaların artırılması gerektiğini söyledi.

Açılış konuşmasının ardından,  Çalışma Grupları  2013 yılında yapılan faaliyetlerinden söz ederek 2014 yılı için çalışmaların daha verimli ve etkin sürdürebilmesi hakkında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantıda ayrıca 2014 yılında yapılacak AB UDYK tarihleri, 1.toplantı 18 Şubat 2014  Çarşamba, 2.toplantı 15 Nisan 2014 Çarşamba, 3.toplantı 9 Eylül 2014 Çarşamba ve 4. toplantı ise 25 Kasım 2014  Çarşamba olarak belirlenmiştir.

 
Haber Listesine Dön Okuma: 1855