Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya Valiliği ve ATAUM İşbirliğiyle Gerçekleştirilen AB Sertifika Programı Tamamlandı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nin (CEUPA) "2011: öğrenen Antalya Yılı" eğitim etkinlikleri kapsamında Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) işbirliğiyle düzenlediği beş gün süreli Avrupa Birliği Sertifika Programı tamamlandı.

7-11 Şubat 2011 tarihlerinde Akdeniz üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda verilen eğitime, Valiliğimiz 30.11.2010 tarih ve 619/267 sayılı yazılarıyla Antalya ilindeki kamu kurum ve kuruluşlarından belirlenen "AB Kurum Temas Personeli" ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarından, üniversitelerden, yerel yönetimlerden, kurumlarınca belirlenen yüzden fazla görevli katıldı.

Programın kapanış konuşmasını yapan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay, Antalya'da AB ile ilgili olarak, kamu, sivil toplum ve yerel idareler çalışanlarına bu kapsamda bir programın ilk kez düzenlendiğine değindi ve "öğrenen Antalya" yılı olarak ilan ettikleri 2011 boyunca Avrupa Birliği, AB hibe programları, proje yazma ve proje döngüsü yönetimi konularında eğitimler düzenlemeye devam edeceklerini ve bu suretle ilimizde AB ve projeleri konularında insan kaynağımızın ve kurumsal kapasitelerin güçlenmesine destek vereceklerini duyurdu.

Avrupa Birliği konusunda akademik çalışmalar yürüten seçkin akademisyenler ve konunun uzmanları tarafından verilen eğitimlerin ilk gününde Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyasi Tarih Anabilim Dalı öğretim Görevlisi ve Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Direktörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, Avrupa Bütünleşmesinin Tarihsel Gelişimi ve AB’nin Güncel Sorunları konularını anlattı. 11 Şubat 2011 Cuma gününe kadar devam eden Eğitim Programının ikinci ve üçüncü günlerinde Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Hukuk Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdem Denk tarafından Türkiye-AB İlişkilerinin Tarihsel Seyri ile AB’nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı, programın dördüncü gününde Bilkent üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tarık Oğuzlu tarafından Türkiye-AB Müzakere Sürecinin İşleyişi ve son günde HYDRA Uluslararası Proje ve Danışmanlık A.Ş. kurucularından ve Ankara üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Çevre Bilimleri Bölümü’nde ‘Çevre Politikaları’ konusunda akademik çalışmalar yürütmekte olan Çevre Mühendisi  Arzu özyol tarafından Avrupa Birliği Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi konuları işlendi.

Sözkonusu eğitim programında yapılan sunumlar, salt okunur olarak sitemizin Kütüphane bölümünden indirilebilir.
Haber Listesine Dön Okuma: 2113

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016