Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

EQUALITY Projesi Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısı (TPM) Antalya'da Yapıldı

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı hibe sahipliğinde iki yıl süreyle yürütülmekte olan ve Antalya Valiliği'nin de proje ortağı olarak yer aldığı "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)" isimli Erasmus+ Stratejik Ortaklık Projesi’nin ilk Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısı (TPM) Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk'ün katılımıyla 11 Mayıs 2017 tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda yapıldı.

Projenin Koordinatör kuruluşu Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı'nın yönetiminde gerçekleşen Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısına yerel ortaklar Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA), Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Kan Hastalıkalrı Derneği ile İtalyan ortağı Casa di Cura Quisisana yetkili ve temsilcileri katıldı.

Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk'ün yaptığı açılış konuşmasının ardından projede koordinatörlük görevini yürüten Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, proje süresince yapılacak olan faaliyetleri ortaklarla paylaşıp yol haritası üzerinden bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalara değindi. Projenin yerel ortaklarından Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) adına konuşan Koordinatör Baki Karaçay, CEUPA’nın yaptığı faaliyetleri tanıttıktan sonra Proje Uzmanı Hazal Güldalı CEUPA’nın projedeki iş paketleri ve yürüttüğü faaliyetleri içeren bir sunum yaptı ve hazırlanan Proje Görsel Kimliği ve Logosunun birer örneğini ortaklarla paylaştı. Projenin diğer yerel ortakları Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerinin kendi kurumlarını ve projedeki üstlendikleri iş paketlerini anlatan sunumların ardından Talasemi konusunda 47 yıllık çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Vincenzo De Sanctis İtalyan ortak Casa di Cura Quisisana adına bir sunum gerçekleştirdi. Yaptığı sunumun ilk kısmında kurumunu tanıtan Prof. Dr. Vincenzo istatistiki verilerle Talasemi konusunda yapılan çalışmalar ve gelinen noktaya dair bilgiler verip İtalya’da gerçekleşecek Eğiticilerin Eğitimi programı hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Projenin web sitesi hakkında yüklenici firma ile site tasarımı konusunda detayların görüşüldüğü toplantı, 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde İtalya'da gerçekleşecek sonraki Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısının içeriğinin kararlaştırılmasının ardından iyi niyet temennileri ile sonra erdi.

EQUALITY projesinin bir sonraki TPM toplantısı Eylül ayında İtalya'nın Ferrare şehrinde gerçekleşitirilecek.
Haber Listesine Dön Okuma: 1034

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016