Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Gönüllü Hizmeti Aralık Ayı Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) programı kapsamında çok sayıda gönüllü genci farklı AB ülkelerine gönderen Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA), ev sahibi, koordinatör ve gönderen akredite kuruluş olarak Avrupa deneyimi yaşamak isteyen gençlere 2008 yılından beri destek olmaya devam ediyor.

AGH Programından daha etkin yararlanılmasına katkıda bulunmak üzere bu kapsamda her ayın ilk Çarşamba günü düzenlenen AGH bilgilendirme seminerlerinin bu ayki toplantısı 7 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 14:00’te Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlk bölümünde, geçtiğimiz aylarda Avrupa Gönüllü Hizmetine katılarak Makedonya'da bulunan gönüllü Ümmügülsüm Önal'ın yaşadığı deneyimlerini aktardığı bilgilendirme semineri yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminerde Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Baki Karaçay'ın interaktif bir ortamda gerçekleştirdiği bilgilendirme bölümünde ise gençler AGH konusunda merak ettiği tüm sorulara yanıt alma imkânı buldular.

AGH ile 17-30 yaşları arasında gençler mezuniyet ve dil yeterliliğine bakılmaksızın, diledikleri bir Avrupa ülkesinde 1 yıla kadar gönüllü faaliyetlerde yer alabilmekteler. Programa katılmak için hiçbir ücret ödenmesi gerekmiyor. AGH programında gönüllülerin yeme, içme, konaklama, vize, sigorta gibi masrafları Program tarafından karşılanmakta ve aylık belli bir miktar cep harçlığı da verilmektedir. 

2017 yılında da tekrarlanacak AGH aylık bilgilendirme seminerleri hakkındaki duyuru ve haberlere resmi web sitemizden ulaşabilir, ayrıca web sitemizde bulunan 'E-mail grubumuza katılın' kısmında bulunan kutucuğa mailinizi girerek mail grubumuza üye olarak etkinlik öncesi haberdar olabilirsiniz.
Haber Listesine Dön Okuma: 1388

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016