Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

EQUALITY Proje Bilgilendirme ve Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

2016 Erasmus+ başvuru döneminde Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) desteğiyle hazırlanarak Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) tarafından Erasmus+ Programına başvurusu yapılan ve hibe almaya hak kazanan "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)" isimli projenin tanıtım ve basın toplantısı Antalya Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Antalya Vali Yardımcısı ve İl AB Daimi Temas Noktası Canan Hançer Baştürk başkanlığında 16 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen toplantıya, AKHAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan ve Üyeler Dr. Özlem Erinekçi, Dr. Zekeriya Özdemir ve Ercan Çetintürk, CEUPA Koordinatörü Baki Karaçay, Proje Uzmanları Meryem Zincirli, Ahmet Aslan ve S. Can Direk, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Galip Neşet Cerit ile Dr. Vedat Aslan, E. Süha Sayraç, Gülcan Doğan ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği (AKD) Yönetim Kurulu Başkanı Rukiye Karadal ile Kurul Üyesi Tolga Mete katıldı.

Toplantının açılışını yapan Vali Yardımcısı Baştürk, öncelikle başarılarından dolayı proje ekibini kutladı ve güçlü niteliklere sahip bu projenin Talasemi konusundaki farkındalığa önemli katkılar sağlayacağına inandığını dile getirdi. Açılışın ardından Prof. Dr. Duran Canatan tarafından Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık başlığı altında 2 yıl sürede yürütülecek projenin genel tanıtımı yapıldı. Proje ile Talasemi konusunda eğitim materyalleri geliştirilecek ve Türkiye ile Avrupa'dan toplam 20 doktor ve hemşirenin İtalya'da Talesemi konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlatmaları sağlanacak. Talesemi hastalarının daha iyi takip ve tedavi edilmeleri ile hayat standartlarının ve yaşam sürelerinin yükseltilmesine yönelik mobil aplikasyonların da geliştirilmesini öngören projede ayrıca toplumda Talesemi hakkında farkındalığın arttırılmasının hedeflendiği ifade edildi. Toplantıda ayrıca, proje yerel ortaklarının görev ve sorumlulukları, projenin revize bütçesi, projenin yürütülmesine ilişkin genel ilkeler ile ilgili detaylar görüşüldü.

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Koordinatörlüğünde 2 yıl süre ile Antalya'da uygulanacak olan ve toplam bütçesi 196 bin Euro olan projede, Antalya Valiliği yanısıra Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği yerel ortaklar olarak, İtalya'dan Casa di Cura Quisisana, Almanya'dan University Hospital Ulm ve Bulgaristan'dan Specialized Hospital for Active Treatment of Children "Prof. Ivan Mitev" Sofia isimli sağlık kuruluşları Avrupalı ortaklar olarak yer alacak.

Toplantının bitiminde projenin idari ve mali kurallara uygun olarak yürütülmesi amacıyla yakın tarihte bir yerel ortaklar toplantısının daha yapılarak önemli hususların gözden geçirilmesi kararlaştırıldı. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2011

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016