Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

EUROHUMAN Projesi Ortağı 4 Avrupa Ülkesinden CEUPA’ya Ziyaret

Adem Tolunay Anadolu Lisesi tarafından hazırlanarak Avrupa Birliği Erasmus+ 2016 dönemi Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan "Barışçıl Bir Avrupa İçin Hümanizm Merkezli Eğitim Stratejileri (Humanism Centered Education For A Peaceful Europe)" isimli projeye Antalya'da start verildi.

Kısa adı EUROHUMAN olan projenin koordinatör kuruluşu Adem Tolunay Anadolu Lisesi tarafından 2016 yılı başlarında görevlendirilen İngilizce Öğretmenleri Ebru Bilgin Tığlı ve Gaye Saveren tarafından Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu'nun (CEUPA) desteği ile hazırlanan proje Türkiye, Almanya, İtalya, Bulgaristan ve Portekiz ortaklığında yürütülecek. Okulların sivil toplum örgütleriyle karşılıklı işbirliğini artırmasının hedeflendiği 2 yıl süreli projenin ilk uluslararası toplantısı Antalya’da yapıldı. Bu kapsamda Antalya'ya gelen proje ortağı 4 Avrupa ülkesi öğretmenlerinden oluşan 14 kişilik heyet 2 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 14:00’da Antalya Valiliği'ne bir ziyarette bulundu.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) ev sahipliğinde Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) Koordinatörü Baki Karaçay başkanlık etti. Toplantıda proje sahibi Adem Tolunay Anadolu Lisesi yöneticileri ve proje yürütme ekibi, öncelikle projenin hazırlanması sırasında her türlü desteği veren Antalya Valiliğine teşekkür ederek, projenin hibe kazanmasında söz konusu desteğin önemi üzerinde durdular. Proje ortağı ülkelerde yerel düzeyde gerçekleştirilen AB çalışmaları üzerine karşılıklı görüş alış verişi yapılan toplantıda Baki Karaçay, Antalya Valiliği'nin yürütmekte olduğu AB çalışmaları ve yürütülen AB projeleri konusunda bilgil verdi. Bilgilendirmede, Antalya’nın Avrupa Birliği fonlarını kullanarak çok sayıda proje ürettiğine değinilerek bunda İldeki kamu ve sivil toplum kuruluşlarına AB projeleri hazırlanması konusunda düzenlenen seminer ve eğitimlerin etkili olduğunun altı çizildi. Bunun bir göstergesi olarak Antalya’nın son yıllarda Türkiye genelinde AB hibelerinden yararlanan iller arasında ilk sıralarda yer aldığı vurgulandı. Toplantıda ayrıca Valiliğin projeye desteğinin uygulama aşamasında da devam edeceği ve gerektiğinde Avrupalı ortak kurumlara da bu konuda gerekli desteğin verileceği belirtildi.

Toplantının sonuında Türkiye, Almanya, İtalya, Bulgaristan ve Portekiz'den proje ortağı eğitim kurumlarını temsilen heyette yer alan temsilciler, Antalya Valiliği'ne ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, Antalya Valiliği ile işbirliği yaparak yeni AB projelerinde yer almaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler. Baki Karaçay ise Antalya Valiliği olarak her türlü işbirliğine açık olduğuklarını ifade ederek proje yürütücülerine EUROHUMAN projesinde başarılar diledi.
Haber Listesine Dön Okuma: 1949

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016