Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Akdeniz Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Hibe Programlarına Proje Hazırlama Teknikleri Eğitimi Düzenlendi

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) ile Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (AKGİM) işbirliğinde 12 Ekim 2016 Çarşamba günü "Avrupa Birliği Hibe Programlarına Proje Hazırlama Teknikleri” konulu bir seminer düzenlendi. 09.00 - 16.00 saatleri arasında Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin 2 amfisinde birden gerçekleşen seminere üniversite öğretim görevlileri ve öğrencilerden oluşna yaklaşık 180 kişi katıldı. Bir amfinin yetersiz kalması sebebiyle katılımcıların bir bölümü semineri sesli ve görüntülü olarak ikinci bir amfiden izlediler.

Yoğun ilgi gösterilen programa Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Uzmanı Meryem Zincirli konuşmacı olarak katıldı. Baki Karaçay tarafından yapılan programın öğlenden önceki oturumunda projelerin arka planı, gerekçeleri, kurgusu ve metodolojisi ile gerekli analiz çalışmaları ile bütçeleme ve uygulama aşamalarının incelikleri üzerinde duruldu. Görünürlük, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik gibi proje kalite unsurları yanısıra, başarılı uygulamaların önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerine değinildi. Uluslararası disiplinde bir proje teklifi geliştirilebilmesi için yanıtlanması gereken 10 soru üzerinde de durulan sabahki oturumun ardından programın öğleden sonraki bölümünde Meryem Zincirli tarafından Avrupa Birliği’nin Erasmus+ hibe programı tanıtıldı ve ayrıca, katılımcıların AB proje başvuru formunun doldurulması konusunda deneyim edinmeleri amacıyla uygulamalı olarak bir Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim Projesi hazırlama simülasyonu gerçekleştirildi. Katılımcılara proje başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlarla, yerel ve Avrupalı kurumlarla ortaklık tesis edilmesinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi verildi.

Program sonunda yapılan değerlendirme ve alınan geri bildirimlerrde, katılımcılar CEUPA tarafından verilen destekten dolayı teşekkür ederek, programın son derece yararlı olduğunu, ilk kez bu içerikte bir bilgilendirme aldıklarını, AB hibelerinden yararlanma ve proje yazma konularına farklı bir bakış açısı kazandırıldığını, ancak bu kazanımların devam ettirilmesi için devam edecek bilgilendimelerin gerekliliğini ifade ettiler. Yakın gelecekte belirlenecek bir tarihte sözkonusu proje hazırlama eğitiminin 50 kişilik bir gruba workshop şeklinde devam ettirilmesi yönünde ortak karar alınarak seminere son verildi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2007

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016