Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

EQUALITY Akronimli Stratejik Ortaklık Projemiz Hibe Almaya Hak Kazandı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri ve Dış İlişkiler Bürosu CEUPA'nın, yerel düzeyde projeye dayalı çalışma kültürünün yaygınlaşması ve bu sayede AB hibe programlarından yararlanma yarışında Antalya'nın bir adım daha ileriye taşınması için kurumlarımıza verdiği destekler devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda 2016 Erasmus+ başvuru döneminde CEUPA desteğiyle hazırlanarak Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) tarafından başvurusu yapılan "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)" isimli K2 Stratejik Ortaklık Projesi hibe almaya hak kazandı.

30 Eylül 2016 Cuma günü Ulusal Ajans tarafından açıklanan 2016 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Projeleri Başvuru Sonuçlarına göre "Yenilik Geliştirmeye Yönelik Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar" faaliyeti kapsamında Türkiye'de hibe desteği almaya hak kazanan toplam 25 proje teklifi içinde Antalya Valiliği Valiliği Avrupa Birliği Projeleri ve Dış İlişkiler Bürosu CEUPA desteğiyle hazırlanan 2 proje yer alıyor. Bu 2 projeden biri olan EQUALITY akronimli proje teklifinin hazırlanma aşamasında, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri ve Dış İlişkiler Bürosu ile Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı yetkili ve çalışanları, güçlü bir işbirliği başlatarak uzun süreli ortak çalışmalar yürüttüler.

Antalya Valiliği'nin ortak olarak yer alacağı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Koordinatörlüğünde 2 yıl süre ile yürütülecek projede, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği (AKD) diğer yerel ortaklar olarak, İtalya'dan Casa di Cura Quisisana, Almanya'dan University Hospital Ulm ve Bulgaristan'dan Specialized Hospital for Active Treatment of Children "Prof. Ivan Mitev" Sofia isimli sağlık kuruluşları Avrupalı ortaklar olarak projede görev alacak.

Projenin toplam bütçesi 196 bin Euro olup, söz konusu bütçeyi 7 proje ortağı kurum 2 yıl boyunca üstlendikleri görevlere göre proje faaliyetlerinde kullanacaklardır. Proje ile Türkiye’den ve Avrupa'dan toplam 20 doktor ve hemşirenin İtalya'da eğitici eğitimi programlarına katılarak talasemi konusunda mesleki kapasitelerini ve yeterliliklerini arttırmaları planlanmaktadır. Böylelikle Antalya’da ikamet eden talesemi hastalarının hayat standartlarının yükseltilmesi ve toplumda talesemi hakkında farkındalığın arttırılması hedeflenmektedir. Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı'nın projedeki görevleri arasında e-magazin ve e-kitap hazırlanması, eğitim seminerleri düzenlenmesi ve web sitesi yapımı gibi faaliyetler yer alırken, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği talesemik hastalar için mobil uygulamanın geliştirilmesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta takip kartlarının ve akış çizelgelerinin geliştirilmesi, İtalyan ortak doktor ve hemşirelere eğiticilerin eğitimi verilmesi, Bulgar ortak proje izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi, Alman ortak ise ICT tabanlı eğitim modülünün geliştirilmesi görevlerini yürütecek. Antalya Valiliği, uzun yıllardan beri yürüttüğü Avrupa Birliği projelerinden edindiği deneyim ışığında sözkonusu çokuluslu projenin program kurallarına göre sağlıklı ve başarılı bir şekilde yürütülmesine destek sağlamak yanında proje kimliği ve logosunun oluşturulması, yaygınlaştırma materyallerinin basımı, açılış ve kapanış konferansı organizasyonu gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yerine getirecek.

CEUPA olarak Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) yetkili ve çalışanlarını bu başarılarından dolayı kutluyor, projenin hayırlı olmasını diliyoruz.
Haber Listesine Dön Okuma: 2006

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016