Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA ve KAMUGED işbirliğiyle AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi

Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) ve Kamu Görevlileri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (KAMUGED) işbirliğiyle “Avrupa Birliği Hibe Programlarına Yönelik Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” 2 – 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Beldibi Akka Antedon Hotel'de gerçekleştirildi. Antalya il ve ilçeleri yanısra Türkiye'nin dört bir yanından katılımcıların konaklamalı olarak katıldığı 5 tam gün ve 30 saat süreli eğitim programında Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) Yöneticisi ve PDY Eğitmeni Baki Karaçay, Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Mehter Aykın ve Vizyon Mali Müşavirlik Yöneticisi Kemal Gürsoy eğitmen olarak görev aldı.

AB'ye katılım sürecine daha etkin katkı sağlanabilmesi için yerel düzeyde faaliyet gösteren kurumların rolünün ve insan kaynağı kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimde, yerel düzeyde yararlanılabilen AB hibe kaynakları ve hibe mekanizmalarının işleyişi tanıtıldı, proje teklifi hazırlanması ve hibe kazanılması durumunda program kurallarına göre projelerin uygulanması konuları üzerinde duruldu. Yaşanmış proje öykülerinden yola çıkılarak yapılan bilgilendirmelerde proje konusunun belirlenmesi, proje hazırlarken cevaplanması gereken sorular yanısıra uygulamaları olarak mevcut durum, paydaş, hedef, ihtiyaç, kapasite ve strateji analizlerinin yapılması konuları işlendi. Projenin planlanması (proje faaliyetlerinin belirlenmesi, proje kurgusu, planlama adımları, iş paketleri, faaliyet zaman planı, süre ve maliyet tahminleri, proje kurgulanması, faaliyet planı ve proje bütçesi hazırlama ve uygulama esasları (harcama ilkeleri, maliyet yönetimi, idari ve mali program kuralları), Mantıksal Çerçeve Matrisinin hazırlanması), projenin yürütülmesi, faaliyetlerin uygulanması, izleme ve değerlendirme (raporlama, denetim) konularında bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı eğitimde ayrıca projelerde temel kalite unsurları, kalite yönetimi, proje yönetim becerileri, yönetimde hassas konular, bir projedeki başarı kriterleri ve başarısızlık nedenleri, sürdürülebilirlik, koordinasyon (eşgüdüm), iletişim yönetimi, ekip olma, insan kaynakları yönetimi, zaman yönetimi, paydaş yönetimi, network oluşturma, kaynakların tanımlanması gibi bir çok konuya değinildi.

Antalya Valilik Makamının 21/04/2016 tarih ve 87674903-770-E.14364 sayılı izin ve destekleri ile düzenlenmekte olan eğitimlere, kamu personelinin katılımı ve ödemenin kurumlarınca nasıl yapılabileceğinin yasal dayanağı buraya tıklayarak erişebileceğiniz KAMUGED resmi web sitesinde açıklanmıştı. 

Yerel düzeyde uygulanan proje deneyimlerinden elde edilen çıkarımlarla yeni bir içerikte ve interaktif yöntemlerle düzenlenen eğitimlere, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetim, üniversite, sivil toplum kuruluşu, ajans, firma vb. ile kamu tüzel kişiliğini haiz bulunan bilumum kurum ve kuruluşlarda görev yapan personel katılabilmektedir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1883

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016