Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Alanya'da Projeler ve Avrupa Birliği Hibe Programları Semineri Düzenlendi

Alanya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Projeler ve Avrupa Birliği Hibe Programları” konulu bilgilendirme semineri, 13 Nisan 2016 Çarşamba günü Müze Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirildi. Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) Yöneticisi Baki Karaçay'ın konuşmacı olarak katıldığı seminere Alanya Kaymakamlığı proje ekibi üyeleri ile ilçedeki ilgili kamu, sivil toplum, eğitim ve yerel yönetim kurum ve kuruluşları personeli yoğun ilgi gösterdi.

Çokuluslu projelerde uzun yıllar edindiği bilgi ve deneyimlerini aktaran Baki Karaçay, programda projelerin arka planı, proje hazırlamada gerekli ihtiyaç, sorun, çözüm, strateji, ortaklık ve kapasite analizlerin yapılması, uygulama süreçleri, proje kalite unsurları, raporlama, değerlendirme, başarılı uygulamaların önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerinin inceliklerine değindi. Proje hazırlama ve uygulamanın başlı başına yoğun emek ve zaman gerektiren bir uzmanlık alanı olduğunu belirten Karaçay, hali hazırda ulusal ve uluslararası yararlandırıcı kuruluşlar tarafından açılan yüze yakın hibe programının çağrıda olduğunu açıkladı. Karaçay, bu fırsatlardan etkin yararlanabilmek için kurumlarımızın insan kaynağı kapasitesini bu yönde güçlendirmesi gerektiğini vurguladı. Bu ihtiyacı bilerek Antalya yanısıra, sık sık ilçeler ve civar illerde de bilgilendirmeler yaptıklarını aktaran Karaçay, imkân buldukça beş günlük Proje Döngüsü Yönetimi eğitimleriyle bu süreci devam ettireceklerini belirtti. Programda Türkiye'nin adaylık statüsü kazanması sonrasında yerel düzeyde uygulanmaya başlayan projelerin tematik öncelikleri üzerinde duruldu. Bu önceliklerin hepsinin sosyal yaşama dair temel değerlerin iyileştirilmesine yönelik olduğuna dikkat çeken Karaçay, buradan hareketle uyum sürecinde toplumda beklenen bakış açısı ve davranış değişikliğinin, ayrıca önümüzdeki süreçte kurumsal yapılanmanın ilerleyeceği yönün ne olabileceğini görebileceğimize dikkat çekti. Katılımcıların kendi çalışmalarını anlatma fırsatı bulduğu ve üç oturumda toplam dört saat süren eğitim ilgiyle takip edildi. Daha uzun süreli eğitimler yapılması halinde katılmak istediklerini belirten katılımcılar proje deneyimlerini anlatarak yaşadıkları süreçlerde çıkardıkları dersleri paylaştılar. Programın son bölümünde katılımcıların talebi üzerine Avrupa Gönüllü Hizmeti konusunda bilgilendirme yapan Karaçay, bilgi ve iletişim ağı oluşturmanın günümüzdeki önemine değindi ve bu etkinliklerin en önemli yararlarından birinin katılımcıların sürekliliğini sağlayacağı bir bilgi ve iletişim ağı başlatmaları olduğunu belirtti.
Haber Listesine Dön Okuma: 2245

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016