Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AKHAV Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam İçin Erasmus Plus Proje Başvurusu Yaptı

Uluslararası projelerde uzun yıllar edindiği deneyim ve bilgi birikimini "İşbirliği herşeydir" sloganıyla Antalya da kurumlarımıza aktarmayı amaç edinmiş Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) AB hibelerinden yaralanmak üzere proje hazırlama ve uygulama çalışmalarında kurumlarımıza destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı (AKHAV) tarafından "Talasemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanısı ve Tedavisi (EQUALITY)" isimli Erasmus K2 Stratejik Ortaklık Proje başvurusu yapıldı.

Antalya Valiliği'nin ortak olarak yer aldığı söz konusu proje teklifinde, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği (AKD) diğer yerel ortaklar olarak, İtalya'dan Casa di Cura Quisisana, Almanya'dan University Hospital Ulm ve Bulgaristan'dan Specialized Hospital for Active Treatment of Children "Prof. Ivan Mitev" Sofia isimli konusunda uzman sağlık kuruluşları Avrupalı ortaklar olarak görev aldı.

Hibe kazanması durumunda iki yıl sürede toplam 260 bin Euro bütçe ile gerçekleştirilecek olan proje ile Türkiye’den ve Avrupa'dan toplam 20 doktor ve hemşirenin İtalya'da eğitici eğitimi programlarına katılarak talesemi konusunda mesleki kapasitelerini ve yeterliliklerini arttırmaları planlanmaktadır. Böylelikle Antalya’da ikamet eden talesemi hastalarının hayat standartlarının yükseltilmesi ve toplumda talesemi alanında farkındalığın arttırılması hedeflenmektedir. Bu amaçla, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı projenin koordinatörü olmasının yanı sıra e-magazin ve e-kitap hazırlanması, eğitim seminerleri düzenlenmesi, web sitesi yapımı, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği talesemik hastalar için mobil uygulamanın geliştirilmesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta takip kartlarının ve akış çizelgelerinin geliştirilmesi, İtalyan ortak doktor ve hemşirelere eğiticilerin eğitimi verilmesi, Bulgar ortak proje izleme ve değerlendirme faaliyetlerini, Alman ortak ICT tabanlı eğitim modülünün geliştirilmesi görevlerini yürütecekler. Projenin hibe kazanması halinde, Antalya Valiliği proje kimliği ve logosunun oluşturulması, yaygınlaştırma materyallerinin basımı, açılış ve kapanış konferansı organizasyonu gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yerine getirecek.
Haber Listesine Dön Okuma: 2235

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016