Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Her Şey Dahil Sisteminde Çalışan Otellerde Glutensiz Yiyecek ve İçeceklere Yer Verilecek Mi?

2016 Erasmus Plus başvuru döneminde Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nün ''Her Şey Dahil Sisteminde Hizmet Alan Tüketicilerin Glutensiz Gıda ve İçecek Gereksinimlerinin Karşılanabilmesi İçin Gerekli Eğitim ve Uygulama Modeli'' isimli mesleki eğitim stratejik ortaklık proje başvuru süreci tamamlandı. Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) desteğiyle hazırlanan 271 bin Euro bütçeli sözkonusu proje kapsamında özellikle glutensiz gıda almak durumunda olan bireylere, her şey dahil otel ortamlarında özel beslenme gereksinimleri için sağlanan hizmetin geliştirilmesi hedefleniyor. 

Projenin hibe kazanması durumunda Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nün koordinasyonunda üç yerel ve üç Avrupalı olmak üzere toplam altı ortak kurum tarafından faaliyetlerin üç yıl süre ile yürütülmesi planlanıyor. Sunulan proje teklifinde Finlandiya’dan Savonia Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, İngiltere’den Coventry Universitesi ve İrlanda’dan İttralee İnstıtuid Teicneolaiochta Trali isimli kuruluş Avrupalı ortaklar olarak, Antalya Valiliği, Batı Akdeniz Çölyak Dernegi ve Miracle Resort Otel ise yerel ortaklar olarak yeralıyor. Akdeniz Üniversitesi tarafından eğitim modeli, müfredat, mesleki eğitim materyalleri gibi fikri çıktıların üretileceği proje kapsamında her şey dahil otellerde yiyecek ve içecek servisinden sorumlu sekiz yönetici mesleki kapasitelerini geliştirmek amacıyla Finlandiya'da bir hafta eğitim alacaklar. Eğitim akabinde yöneticiler edindikleri bilgi ve tecrübeleri diğer otel yöneticilerine aktarmak üzere Antalya'da pilot eğitimler düzenleyecekler. Projede ayrıca her şey dahil otellerde yiyecek ve içecek servisi yöneticileri tarafından kullanılmak üzere Coventry Üniversitesi tarafından ICT tabanlı  bir eğitim modülü geliştirilecek. Antalya Valiliği'nin yaygınlaştırma ve kıymetlerinme iş pakletlerini üstlendiği projenin muhtemel başlangıç tarihi Ekim 2016 olarak planlandı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2847

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016