Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erasmus Plus Proje Başvurusunda Bulundu

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA), uzun yıllar yerel düzeyde yürüttüğü çokuluslu projelerden edindiği deneyim ve bilgi birikimiyle AB hibelerinden yararlanmak için proje teklifi hazırlayan kurumlarımıza destek vermeye devam ediyor. Bu doğrultuda Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile 2016 dönemi için hazırlanan "Gönüllü İtfaiyeciliğin Geliştirilmesi İçin İtfaiyecilerin Mesleki Eğitimi (VOLFIRE)" isimli proje teklifi Ulusal Ajans'a sunuldu.

30 Mart 2016 tarihinde Erasmus Plus Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar Programı çerçevesinde başvurusu yapılan bu proje ile Antalya’da gönüllü itfaiyecilik sisteminin geliştirilmesi hedefleniyor. Hibe kazanması durumunda 2 yıl süreyle uygulanacak bu proje ile Antalya’da itfaiye istasyonunun bulunmadığı veya uzakta kaldığı, itfaiye personelinin sayıca yetersiz olduğu bölgelerde oluşan yangınlar, afet ve acil durumlar karşısında can ve mal kaybının en aza indirgenmesi amaçlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde yürütülecek olan projede, Antalya Valiliği ve Antalya İtfaiyeciler Derneği'nin yanısıra Slovenya’dan GRS Kranj Kurumu, İrlanda’dan Mayo Kent Konseyi, Çek Cumhuriyeti’nden Cafo Çek İtfaiyecileri Derneği proje ortağı olarak görev alacaklar. Proje teklifinin kabul edilmesi halinde, GRS Kranj Kurumu, hem eğiticilerin eğitiminden hem de Bilgi ve İletişim Teknolojileri tabanlı e-öğrenme modülünün hazırlanmasından sorumlu olacak. Avrupa standartlarında gönüllü itfaiyeciliğin geliştirilmesi ve gönüllü itfaiyecilerin yetiştirilmesine yönelik Slovenya’da düzenlenecek olan 10 günlük eğitim programına, 12 kişi Türkiye’den, 2 kişi Çek Cumhuriyeti’nden, 2 kişi ise İrlanda’dan katılım sağlayacaklar. Daha sonra 5 günlük, pilot bir uygulamayı içeren ikinci eğitim programı Antalya’da düzenlenecek olup ülkemizden 30, Çek Cumhuriyeti’nden 2, Slovenya’dan 2, İrlanda’dan ise 1 itfaiyeci eğitime katılacak. Ayrıca, İrlandalı ortak Mayo Kent Konseyi projenin uygulama sürecinin izlenmesinden ve değerlendirmesinden sorumlu olacak. Antalya Valiliği ise projede ortak olarak üstlendiği logo ve görsel kimlik oluşturulması, tanıtım materyallerinin basımı, açılış ve kapanış konferanslarının organizasyonu gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yürütecek.  

 

 
Haber Listesine Dön Okuma: 2265

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016