Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Burdur Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’ndan CEUPA’ya Ziyaret

Burdur Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu ekibi tarafından 13 Ocak Çarşamba günü Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’na (CEUPA) bir ziyaret düzenlendi. Ziyareti gerçekleştiren Burdur Valiliği'nde görevli dört proje uzmanı personel çeşitli incelemelerde ve görüş alışverişinde bulundu.

Bilindiği üzere, başta AB olmak üzere uluslararası hibe programlarına proje geliştirilmesinde ve yönetiminde ihtiyaç duyulan insan kaynağı kapasitesinin güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla Burdur Valiliği'nin daveti üzerine 18 Kasım ve 16 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) tarafından Burdur Valiliği'nde iki ayrı gün eğitim programı düzenlemişti. Düzenlenen eğitimlere Burdur merkez ve ilçelerinde farklı kurumlarda proje hazırlama ve uygulama görevlerini yürüten yirmiden fazla personel katıldı. Gerçekleştirilen eğitimler sonucunda AB hibe programlarından yararlanma ve proje yazma konusunda farklı bir bakış açısı kazandıklarını belirten Burdur Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu ekibi, verilen destekten dolayı memnuniyetlerini ifade ederek karşılıklı işbirliğini güçlendirme isteklerini dile getirdiler. Sözkonusu ziyaret çerçevesinde, her iki valiliğin AB ve Dış İlişkiler birimlerinde çalışan personel birbirleriyle tanışma imkânı buldu ve ayrıca yürütülen çalışmalar ile iş/ işleyiş hakkında görüş alışverişinde bulundu. Valilik AB ve dış ilişkiler birimlerinin illerde gerçekleştirdikleri çalışmaların etki ve görünürlüğünün güçlendirilmesi için izlenmesi gereken strateji hakkında görüşlerin paylaşıldığı ziyarette, uluslararası hibe kaynaklarıyla yerel düzeyde proje yürütmede karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları üzerinde duruldu. İngilizce bilmelerinden dolayı tercih edilen ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nden Valiliklere görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücreti alamamalarından dolayı yaşadıkları kaybın hatırlatıldığı ziyarette, bu sorunun sadece Burdur'da değil hemen her valilik AB biriminde yaşandığı, bununla birlikte 2010 yılından beri farklı düzeylerde çeşitli platformlarda dile getirildiği ifade edildi. Görüşmede ayrıca, AB ve dış ilişkiler birimlerinde personel sürekliliğinin sağlanması için sağlam tedbirler geliştirilmesi beklentisine değinildi.

Burdur Valiliği'nde görevli personel 2015 başvuru döneminde hibe almaya hak kazanan ildeki dört projenin yürütülmesini gerçekleştirmeye ve diğer kurumlara bu çerçevede destek vermeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte iki valilik arasında özellikle AB ve dış ilişkiler konularında işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde alınan kararla ziyaret sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2476

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016