Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Akdeniz Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) ve Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) işbirliğinde 29 Aralık 2015 Salı günü Akdeniz Üniversitesi'nde "Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi” düzenlendi. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İ.İ.B.F.) Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu’nda 10.00 - 16.30 saatleri arasında gerçekleşen eğitime üniversite öğrencileri yanısıra Antalya'da bulunan sivil toplum kuruluşları temsilci ve üyelerinden yüze yakın kişi katıldı.

Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Uzmanı Meryem Zincirli'nin eğitmen olarak katıldığı programın ilk bölümünde projelerin arka planı, gerekçeleri, kurgusu ve metodolojisi ile bütçeleme ve uygulama aşamalarının incelikleri üzerinde duruldu. Görünürlük, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik gibi proje kalite unsurları yanısıra, başarılı uygulamaların önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerinin inceliklerine değinildi. Bir proje özeti hazırlamada yanıtlanması gereken 8 soru üzerinde de durulan sabahki oturumun ardından programın öğleden sonraki bölümünde Avrupa Briliği'nin Erasmus+ hibe programı tanıtıldı. Üye ve aday ülkelerin eğitim ve öğretim sistemlerinin modernizasyonu ve uyumunun sağlanması, bireysel öğrenme fırsatları ve kurumsal işbirliklerin desteklenmesi için öngörülen Erasmus+ Programı kapsamında ayrıca KA1 “Hareketlilik” ve “Gençlik” projelerinin amacı, kimler tarafından başvuru yapılabileceği ve proje hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılarak, örnek bir proje üzerinden başvuru formu katılımcılarla birlikte uygulamalı olarak dolduruldu.

Ülkemizin Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde sivil toplum unsurları arasındaki diyalogun arttırılmasına yönelik çalışmalara ivme kazandırmak ve uluslararası hibe programlarından yerel düzeyde daha etkin yararlanılmasına destek olmak üzere CEUPA tarafından düzenlenen eğitimler 2016 yılında da devam edecek.

(Sunum içerikleri PDF formatında aşağıdaki bağlantılardan indirilebilir.)

İlgili Dökümanlar

 KA1_Hareketlilik Projeleri Sunumu

 Baki Karaçay'ın Yaptığı Sunumun İçeriği
Haber Listesine Dön Okuma: 2264

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016