Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi Gerçekleştirildi

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu (CEUPA) tarafından 3 Aralık 2015 Perşembe günü "Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Hazırlama Eğitimi” düzenlendi. Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Konferans Salonu’nda 10.00 - 16.30 saatleri arasında verilen eğitime Antalya ve çevre illerden kamu, sivil toplum ve yerel yönetim kuruluşları ile eğitim kurumlarının personeli ve öğrenciler katıldı.

Uluslararası hibe programlarından yerel düzeyde daha etkin yararlanılmasına destek olmak üzere düzenlenen programın sabahki oturumunda, AB uyum sürecinde gerçekleşen reform ve çalışmaları yerel düzeyde desteklemek, üye ülkeler arasında ortak uygulamaları ve iyi iş birliği örneklerini yaygınlaştırmak gibi amaçlarla AB tarafından sağlanan hibe kaynakları hakkında bilgilendirme yapıldı. Program ve projelerin arka planı ve gerekçelerinin de anlatıldığı ilk bölümde ayrıca, projelerinin kurgusu ve metodolojisi ile bütçeleme ve uygulama aşamalarının incelikleri üzerinde duruldu. Görünürlük, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik gibi proje kalite unsurları yanısıra, başarılı uygulamaların önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerinin inceliklerine değinildi. Bir proje özeti hazırlamada yanıtlanması gereken 8 soru üzerinde de durulan sabahki oturum, hazırlanan bir teklifin değerlendirici gözüyle incelenmesi konusunda paylaşılan bilgilerle sona erdi. 

Programın öğleden sonraki oturumunda ise üye ve aday ülkelerin eğitim ve öğretim sistemlerinin modernizasyonu ve uyumunun sağlanması, bireysel öğrenme fırsatları ve kurumsal işbirliklerin desteklenmesi için öngörülen Erasmus+ Programı hakkında katılımcılara bilgi verilerek programda yeralan KA1 “Hareketlilik” ile KA2 "Stratejik Ortaklıklar" projelerinin amacı, kimler tarafından başvuru yapılabileceği ve proje hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. Ayrıca örnek K1 Hareketlilik ve K2 Stratejik Ortaklık projesi üzerinden başvuru formu uygulamalı olarak dolduruldu.

(Sunum içerikleri PDF formatında aşağıdaki bağlantılardan indirilebilir.)

İlgili Dökümanlar

 Baki Karaçay'ın Yaptığı Sunumun Metin İçeriği (PDF)
Haber Listesine Dön Okuma: 3677

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016