Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA Faaliyetlerine ‘Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’ Olarak Devam Edecek

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 28.08.2015 tarihli 4509 sayılı yazısıyla, 2010 yılından beri uygulamada olan, Bakanlığın (Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığının) 2010/6 sayılı Genelgesi kapsamında Valiliklerce yürütülen iş ve işlemlerin bundan sonra Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 11 inci maddesi uyarınca İl Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak “Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu” adıyla kurulacak sürekli bürolar tarafından yürütülmesine karar verilmiştir.

Bu doğrultuda, 16 Şubat 2006 tarih ve 59 sayılı Valilik Genelgesi ile kurularak ve aynı tarihli Kuruluş Yönergesi çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan olan Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Koordinasyon Merkezi'nin (CEUPA) iş ve işlemleri, 16.09.2015 tarih ve 25463 sayılı Valilik Olur'u ile kurulan söz konusu Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu'na devredilmiştir. Bununla birlikte, sözkonusu büronun iş ve işlemlerini yürütmek üzere daha önce Merkezde görevli personel, 5442 sayılı İller İdaresi Kanununun 9/F-G maddesi gereğince 20.10.2015 tarih ve 28477 sayılı Valilik Olur'u ile yeniden  görevlendirilmiştir.

AB'ye uyum sürecinde Ülkemizde yerel düzeyde gerçekleştirilen öncü yapılanmalardan biri olma özelliğini taşıyan ve 2006 yılından beri faaliyetlerini yürüten CEUPA, sözkonusu değişimle birlikte "Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu" adıyla faaliyetlerine devam etmektedir. CEUPA yürüttüğü ve ortak olduğu AB projeleri yanısıra, Ülkemizin yararlanabileceği AB hibe programlarını yerel düzeyde tanıtma, hibe teklif çağrılarını duyurma, Avrupa Birliği, AB hibe programları, proje döngüsü yönetimi (PDY), proje hazırlama ve proje yönetimi konularında eğitim programları düzenleme faaliyettleri yanında, proje yazmak isteyen kurum/kuruluşlardan ilgili personeli geçici görevlendirmeyle bu alanda yetişmelerine fırsat vererek projelerini hazırlamalarını, ortak bulmalarını ve projelerini sunmalarını sağlama, ayrıca projesi kabul edilen kurum ve kuruluşlara uygulamaları konusunda yardımcı olma yönünde işlevine devam etmektedir.
Haber Listesine Dön Okuma: 1979

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016