Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Gönüllü Hizmeti 2015 Yılı Ekim Ayı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından her ayın ilk Çarşambası gerçekleştirilen Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Bilgilendirme Toplantılarını sürdürmeye Ekim ayında da devam etti.

Bugüne kadar 8 farklı ülkeye gençler gönderen ve hem ev sahibi hem de gönderen kuruluş olarak akredite bir kuruluş olan CEUPA, Avrupa deneyimi yaşayarak kabuklarından sıyrılmak isteyen gençlere 2008 yılından beri destek olmaya devam ediyor.

Antalya Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nin 1 nolu seminer salonunda 7 Ekim Çarşamba günü saat 14:00’da yapılan bilgilendirme toplantısı yaklaşık bir saat sürdü. Toplantıda, CEUPA Proje Uzmanı Necdet Can Erinmezler AGH programı hakkındaki sunumu ile katılımcıları aydınlattı. Gençlerin sorularının yanıtlanmasıyla devam eden toplantı, www.ceupa.gov.tr adresi, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi resmi web sitesi, üzerinden kaynaklara kolay erişim yolları tanıtılması ve gençlere Merkezin e-mail grubuna katılmak ve sosyal medya hesaplarını izlemek suretiyle güncel bilgilendirmelerden haberdar olmaları konusunda tavsiyede bulunulması ardından sona erdi.

Tamamen ücretsiz olan bu program sayesinde 17-30 yaş arası gençler başvuru koşullarını yerine getirmek suretiyle program ortağı olan veya Avrupa Birliği dışında birçok ülkede 12 aya varan sürelerde kalabiliyorlar. Gittikleri ülkelerde ev sahibi kuruluş aracılığıyla çeşitli etkinliklere ve toplumsal faaliyetlere katılmak suretiyle farklı çalışma ortamlarını, kültürel ve sosyal yaşamları tanıma şansı yakalayan gençler bu sayede farklı toplumlara karşı yabancılıklarını üzerlerinden atıyorlar. Kasım ayında tekrarlanacak olan AGH Aylık Bilgilendirme Toplantılarına 2015 yılı boyunca her ayın ilk Çarşamba günü saat 14.00'da devam edilecek ve toplantılar hakkında ayrıntılar CEUPA web sitesinde duyurulacak.
Haber Listesine Dön Okuma: 1841

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016