Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Gönüllü Hizmeti 2015 Yılı Temmuz Ayı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) tarafından her ayın ilk Çarşambası verilmeye devam eden Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Programı Bilgilendirme Seminerinin Temmuz ayı etabı gerçekleştirildi.

2008 yılından bu yana AGH Programında “Gönderen, Ev Sahibi ve Koordinatör Kuruluş” olarak akreditasyon sahibi kuruluşlar arasında hizmet veren Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi, söz konusu programdan yararlanmak isteyen gençlerin 2 ile 12 aylık sürelerde, Avrupa deneyimi yaşamalarını sağlamaya devam ediyor.

Antalya Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nin 1 nolu seminer salonunda 1 Temmuz 2015 Çarşamba günü saat 14:00’da yapılan bilgilendirme toplantısına çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu 10 kişi katıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda, CEUPA Gençlik Programı Sorumluları ve Proje Uzmanları Ahmet Aslan ile Necdet Can Erinmezler, Antalya'da gerçekleştirilen faaliyetler ve ardından AGH programı hakkında bilgilendirme yaptı. Gençlerin sorularının yanıtlanmasıyla devam eden toplantıda ayrıca www.ceupa.gov.tr adresindeki Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi resmi web sitesi üzerinden ilgili kaynaklara kolay erişim yolları tanıtıldı. Gençlere ayrıca Merkezin e-posta grubuna katılmak ve sosyal medya hesaplarını izlemek suretiyle güncel bilgilendirmelerden haberdar olmaları konusunda tavsiyede bulunuldu.

2020 yılına dek sürmesi planlanan AGH programından 17-30 yaş arası her genç, başvuru koşullarını yerine getirmek suretiyle yararlanabiliyor. Program ortağı olan ve Avrupa Birliği dışında da dünyanın birçok ülkesinde 12 aya varan sürelerde çeşitli faaliyetlere katılma imkânı sunan programla gençler, gittikleri ülkelerde ev sahibi kuruluş aracılığıyla çeşitli etkinlikler ve toplumsal faaliyetlere katılmak suretiyle farklı çalışma ortamlarını, kültürel ve sosyal yaşamları tanıma ve ülkeleri dışındaki toplumlara karşı yabancılıklarını giderme fırsatı kazanıyorlar. Ağustos ayında tekrarlanacak olan AGH Aylık Bilgilendirme Toplantılarına 2015 yılı boyunca her ayın ilk Çarşamba günü saat 14.00'da devam edilecek ve toplantılar hakkında ayrıntılar CEUPA web sitesinde duyurulacak.
Haber Listesine Dön Okuma: 1974

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016