Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

2014 Yılı Avrupa Birliği Temel Eğitimi Tamamlandı

17 Eylül 2012 tarihinde Akdeniz Üniversitesi ile Avrupa Komisyonu arasında imzalanan sözleşme ve 25 Şubat 2013 tarihinde Antalya Valiliği ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen “Sivil Toplum İçin Avrupa Entegrasyon Çalışmaları” isimli ve geçen sene birincisi tamamlanan Jean Monnet Avrupa Modülü Projesi’nin ikinci ayağı da tamamlandı.

Söz konusu Jean Monnet Avrupa Modülü Projesi kapsamında verilen Avrupa Birliği (AB) Temel Eğitimleri, 8 Mayıs - 27 Haziran 2014 tarihleri arasında toplam 9 gün ve 54 saati kapsayacak şekilde, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Doç. Dr. Sibel Mehter Aykın yönetiminde gerçekleştirildi.

Kurucu antlaşmalardan, Avrupa Birliği’nin (AB) genişleme sürecine, AB’nin kurumsal yapısından, karar alma sürecine, AB-Türkiye ilişkilerinden, AB-2020 stratejisine, AB bütçesinden, iç pazar politikasına kadar çeşitli konuların işlendiği temel eğitim programına, Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nda temsil edilen kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim birimlerinden belirlenen toplam 30 personelden katılım ve kısa sınav koşullarını yerine getiren 20 kursiyer katılım belgesi almaya hak kazandı.

Gerçekleştirilen eğitim programlarıyla temelde, Antalya İli Avrupa Birliği’ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu (ABUDYK) üyesi kurum ve kuruluş çalışanlarının Avrupa Birliği hakkında bilgi birikimlerini artırmak suretiyle gerçekleştirilen iş ve işlemlerde Avrupa Birliği perspektifinin Antalya'da daha güçlü biçimde yerleşmesine katkıda bulunmaları amaçlandı.

AB Temel Eğitimini başarıyla tamamlayan personele sertifikaları, 11 Aralık 2014 tarihinde Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulun Toplantısında verilecek.

 

 
Haber Listesine Dön Okuma: 1610

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016