Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği Temel Eğitimi 2015 Yılı Programı Tamamlandı

17 Eylül 2012 tarihinde Akdeniz Üniversitesi ile Avrupa Komisyonu arasında imzalanan sözleşme ve 25 Şubat 2013 tarihinde Antalya Valiliği ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen “Sivil Toplum İçin Avrupa Entegrasyon Çalışmaları” isimli Hayat Boyu Öğrenme Jean Monnet Avrupa Modülü Projesi’nin Mayıs ayında başlayan 3. yıl etabı tamamlandı.

Sözkonusu Jean Monnet Avrupa Modülü Projesi kapsamında 2013 yılından beri Antalya'da verilen Avrupa Birliği (AB) Temel Eğitimlerine, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında AB'ye Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu (ABUDYK) üyesi kurum ve kuruluş yöneticileri ile çalışanlarından her yıl 30'ar olmak üzere belirlenen toplam 90 personelden 70'i eğitimleri tamamlayarak katılım sertifikası almaya hak kazandı.

Bu yıl verilen eğitim 21 Mayıs - 17 Haziran 2015 tarihleri arasında toplam 9 gün ve 54 saati kapsayacak şekilde, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Doç Dr. Sibel Mehter Aykın yönetiminde gerçekleştirildi. Kurucu antlaşmalardan, Avrupa Birliği’nin genişleme sürecine, AB’nin kurumsal yapısından, karar alma süreçlerine, AB-Türkiye ilişkilerinden, AB-2020 stratejisine, AB bütçesinden, iç pazar politikasına kadar çeşitli konuların işlendiği eğitim programına, Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nda temsil edilen kamu, sivil toplum ve yerel yönetim kuruluşlarından yoğun ilgi üzerine belirlenen toplam 31 personel görevlendirilme suretiyle katıldı. Söz konusu kurumlar arasında İl Dernekler Müdürlüğü, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Antalya Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü, Türkiye İstatistik Kurumu Antalya Bölge Müdürlüğü, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Antalya İli Kamu Hastaneleri Birliği, Valilik AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Gazipaşa İlçesi Orman İşletmeleri Müdürlüğü, Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muratpaşa Belediye Başkanlığı, Kepez Belediye Başkanlığı, Serik Belediye Başkanlığı, Akdeniz Kültürler Arası Uyum Derneği, Opera-Bale Sanatları ve Sevenleri Derneği, Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi, Genç Liderler ve Girişimcilik Derneği Antalya Şubesi, Antalya Bisiklet Derneği, Efem Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Antalya Ticaret Borsası, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği yer aldı. Kurum ve kuruluşların personeline verilen eğitimlerin kısa sınavlarla pekiştirildiği uygulama kapsamında kursiyerler bireysel sunumları ve grup projeleri ile programa aktif olarak iştirak ettiler. Katılım ve kısa sınav koşullarını yerine getirerek eğitimi başarıyla tamamlayan 31 kursiyer katılım belgesi almaya hak kazandı. Kursu başarıyla tamamlayan personele sertifikaları, tarihi önümüzdeki aylarda duyurulacak olan Antalya İli AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulunda verilecek.

Üç yıl boyunca devam eden eğitim programlarıyla temelde, Antalya İli Avrupa Birliği’ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu (ABUDYK) üyesi kurum ve kuruluş çalışanlarının Avrupa Birliği hakkında bilgi birikimlerini artırmak suretiyle gerçekleştirilen iş ve işlemlerde Avrupa Birliği perspektifinin Antalya'da daha güçlü biçimde yerleşmesine katkıda bulunmaları amaçlandı. Katılım belgesi katılımcıların eğitimde elde ettikleri bilgi ve yeterlikleri tanımlayarak gelecek kariyerleri açısından önemli bir belge niteliği taşımaktadır.
Haber Listesine Dön Okuma: 2708

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016