Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya İli Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Antalya İli Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun (ABUDYK) 2015 yılı birinci toplantısı AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında 21 Nisan 2015 Salı günü Muratpaşa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Abdullah Kara Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, kurul üyeleri ve çok sayıda dinleyici katıldı.

Vali Yardımcısı Yüksel toplantıya gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini ifade ettiği açılış konuşmasında, yılda dört defa gerçekleştirilen Antalya İli Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun bundan sonra yılda iki defa gerçekleşeceğini belirtti. Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi CEUPA'nın Antalya’daki tüm kurum ve kuruluşlara destek için kapısının her zaman açık olduğunu belirten Yüksel, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan’ın toplantıya katılımından dolayı memnuniyetlerini bildirdi.

Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan da yaptığı konuşmada, AB hibe programlarından yararlanma yarışında üst sıralarda yeralan Antalya’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Antalya’da gerçekleştirilen bir çok başarılı projeyi takip ettiklerini ifade etti. Özcan, İstanbul’dan sonra Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ikinci temsilciliğinin Antalya’da açılmasında bu başarılarının büyük etkisi olduğuna değindi.

Açılış Konuşmalarının ardından Avrupa Birliği Bakanlığı AB İşleri Uzmanı Selman Çetin AB Bakanlığı ve AB Bakanlığı Antalya Temsilciliği Tanıtımlarını yaptı. Tanıtımının ardından Kurul Başkanı ve Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay ve Avrupa Birliği Bakanlığı AB İşleri Uzmanı Selman Çetin panel şeklinde katılımcıların AB Bakanlığın'dan yerel düzeyde gerçekleştirmesini bekledikleri çalışmalara ilişkin görüş ve değerlendirmelerini aldı.

Kurulun bilgilendime bölümünde Türkiye ve AB Sivil Toplum Kuruluşları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Katılım Öncesi Yardım Aracı çerçevesinde finanse edilen "AB ve Türkiye Arasında Sivil toplum Diyaloğu IV Projesi" kapsamında 4 Mart 2015 tarihinde teklif çağrısı yapılan dokuz farklı müktesebat başlığı ve politika alanındaki hibe programlarının tanıtımı yapıldı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2592

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016