Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Dokuz Yeni Hibe Programı Hakkında Antalya'da Bilgilendirme Toplantısı

Avrupa Birliği ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-IV Kapsamında Mart ayında Merkezi Finans ve İhale Birimitarafından yayımlanan teklif çağrıları hakkında Antalya'da bir bilgilendirme toplantısı düzenleniyor. Avrupa Birliği Bakanlığı yetklili ve uzmanları tarafından yapılacak bilgilendirme 21 Nisan 2015 Salı günü saat 14:00-16:00 saatleri arasında Muratpaşa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Abdullah Kara Konferans Salonu'nda düzenlenecek Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma Yönlendirme Kurulu (AB UDYK) toplantısı kapsamında gerçekleştirilecek.

Sözkonusu hibe programları “Çevre”, “Enerji”, “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması”, “Adalet, Özgürlük ve Güvenlik”, “İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi”, “Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu”, “İşletme ve Sanayi Politikası”, “Tarım ve Balıkçılık” ve “Eğitim” alanlarını kapsıyor. Toplam bütçesi yaklaşık 11 milyon Euro olarak belirlenen 9 yeni hibe programının yararlanıcıları arasında sivil toplum kuruluşları (Türkiye’den “Dernekler, vakıflar, dernek ve vakıfların federasyon ve konfederasyonları”, AB üyesi ülkelerden kâr amacı gütmeyen kuruluşlar), odalar (TOBB üyeleri hariç), belediyeler, birlikler, barolar, işçi ve işveren sendikaları, üniversiteler, düşünce kuruluşları yeralıyor. Yerel düzeyde faaliyet gösteren sözkonusu kurum ve kuruluşlar projelerde başvuran veya eş-başvuran olarak görev alabilecekler.

Antalya Valiliği Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan'ın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan toplantıda Bülent Özcan bahsi geçen 9 yeni hibe programı hakkında detaylı bilgilendirmede bulunacaktır.

YApılacak bilgilendirme sonrasında katılımcıların Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan ve Avupa Birliği Bakanlığı uzmanlarıyla görüşme imkânı bulacakları bir oturum düzenlenecek. Bu doğrultuda katılımcılar AB Bakanlığı'nın faaliyetleri ve sözkonusu hibe programları hakkında kafalarında soru işareti yaratan konularda ve merak ettikleri hususlarda karşılıklı diyaloglar çerçevesinde bilgi sahibi olabilecek ve programlar hakkındaki düşüncelerini iletme fırsatı bulacaklar.

Bilgilendirme toplantısına, Antalya için sağlanan bu fırsattan yararlanmak isteyen kurum ve kuruluş yöneticileri ve/veya temsilcileri ile medya mensupları davetlidir.

Bahse konu Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma Yönlendirme Kurulu (AB UDYK) toplantısı hakkında duyurumuza ulaşmak için buraya tıklayınız.
Haber Listesine Dön Okuma: 2330

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016