Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği Temel Eğitim Programlarının Üçüncüsü Başlıyor

Antalya Valiliği ile Akdeniz Üniversitesi arasında 2013 yılında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda 2013 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen sertifikalı “Avrupa Birliği Temel Eğitim Programı”nın üçüncüsü bu yıl 21 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesinde düzenleniyor. Hayatboyu Öğrenme Jean Monnet Programı kapsamında Akdeniz Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Sivil Toplum İçin Avrupa Entegrasyon Çalışmaları” projesi çerçevesinde yürütülen 54 saatlik sözkonusu AB Temel Eğitimlerine her yıl 30 kişi olmak üzere toplam 90 kişinin katılımı öngörülmüştü. Söz konusu eğitim programlarının temel amacı, Antalya İli Avrupa Birliği’ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu (ABUDYK) üyesi kurum ve kuruluş çalışanlarının Avrupa Birliği hakkında bilgi birikimlerini artırmak suretiyle gerçekleştirilen iş ve işlemlerde Avrupa Birliği perspektifinin Antalya'da daha güçlü biçimde yerleşmesine katkıda bulunmak.

Bu kapsamda, aralarında kaymakamlıklar ve belediye başkanlıklarının da bulunduğu Antalya İli Avrupa Birliği’ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu üyesi tüm kurum ve kuruluşlara Valilik taraından bir bilgilendirme yazısı gönderilerek bu yılki eğitime katılması uygun görülen adayların bilgilerinin iletilmesi istendi. Ayrıca, İl Dernekler Müdürlüğü ve Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gönderilen birer yazıyla da dernek ve vakıflardan uygun görülen adayların belirlenmesi istendi. Yazıda belirtildiği üzere, ABUDYK üyesi kurumların, bu doğrultuda ilgili kriterler göz önüne alarak bir asil ve bir yedek aday belirleyerek 29 Nisan 2015 tarihine kadar Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Mekezi'ne (CEUPA) iletecekler. Valilik tarafından kesin katılımcı listesi oluşturulurken 2013 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen AB Temel Eğitimine katılım sağlamamış olan kurum/kuruluşlara öncelik verileceğinin açıklandığı yazıda, sözkonusu kesin katılımcı listesinin Mayıs ayında Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi’nin www.ceupa.gov.tr adresindeki resmi web sitesinden duyurulacağı vurgulandı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2532

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016