Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği Bakanlığı Organizasyonunda Antalya'da Diyalog Semineri

Türkiye ve Avrupa Birliği  (AB) arasındaki sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi amacıyla AB Bakanlığı tarafından Türkiye – AB Katılım Öncesi Mali Yardımı çerçevesinde yürütülen “Sivil Toplum Diyaloğu III “ Programı’nın uygulanmasına Ekim 2014 itibariyle başlanmıştır. Siyasi kriterler hibe programı, medya hibe programı ve diyalog seminerleri bileşeni ile STK’lar, medya ve kamu personeli arasındaki etkileşimi ve işbirliğini arttıracak bir iletişim ağı kurulması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım süreci için aktif çalışan ya da bu sürece katkı sağlamak isteyen sivil toplum kuruluşları (STK’lar), medya mensupları ve kamu çalışanları için Avrupa Birliği Bakanlığı’nın evsahipliğinde Antalya, İstanbul, Gaziantep, Samsun, İzmir ve Konya’da Diyalog Seminerleri düzenleniyor.

21-22 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya Porto Bello Hotel'de ilki gerçekleştirilecek ve interaktif çalıştaylar yanısıra Türkiye ve Avrupa'dan seçkin panelistler ve konuşmacıların yer alacağı Diyalog Seminerleri’ne Antalya yanısıra, Burdur, Isparta, Karaman, İçel, Hatay ve Adana'dan ilgili STK, medya ve kamu çalışanlarının katılımı beklenmektedir. İlk gününde alanında uzman aktörler katılımcılarla deneyimlerini paylaşacak, ardından düzenlenecek çalıştaylarla da katılımcılar, Türkiye-AB ilişkilerinde oynadıkları rol ve kamuoyunun sürece yönelik bilgilendirilmesi için yapılan çalışmaları değerlendirme fırsatı bulacaklar. Gündemine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilecek iki gün sürmesi planlanan seminer açılış paneliyle başlayacak, ardından çalışma grupları halinde gerçekleştirilecek 1,5 günlük interaktif çalıştay ile devam edilecektir. Çalıştaya kamu kuruluşları, STK'lar ve medya kuruluşlarını temsilen her bir gruptan 12 kişi olmak üzere toplam 36 kişi katılacak. 

Seminerlere katılım için http://siviltoplumdiyalogu.org/diyalog-seminerleri/ link’inde yeralan ilgili başvuru formunun doldurularak "info@siviltoplumdiyalogu.org" mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvurular değerlendirilerek Antalya semineri için 36 kişi seçilecektir. Toplantının yapılacağı yer ve detaylı bilgiler seçilen katılımcılara gönderilen davetiyede belirtilecektir.

Diyalog Seminerleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.siviltoplumdiyalogu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

AB ve Türkiye Arasındaki Sivil Toplum Diyaloğu Projesi hakkında geniş bilgi için buraya tıklayınız

Son Başvuru Tarihi: 17 Nisan 2015 

İlgili Dökümanlar

 Gundem
Haber Listesine Dön Okuma: 2484

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016