Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA Desteğiyle Hazırlanan 4 Ayrı Erasmus+ K2 Proje Başvurusu Tamamlandı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi CEUPA'nın, projeye dayalı çalışma kültürünün yaygınlaşması ve bu sayede AB hibe programlarından yararlanma yarışında Antalya'nın bir adım daha ileriye taşınması için kurumlarımıza verdiği destekler sürüyor. Bu hedef doğrultusunda 2015 Erasmus+ başvuru döneminde her biri yaklaşık 300.000 Euro bütçeli 4 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık projesi başvurusu tamamlandı.

Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından hibe başvurusu yapılan bu projelerden biri "AB Standartlarına Dayalı Arama Kurtarma Ekibinin Kapasitesinin Geliştirilmesi" konulu mesleki eğitim stratejik ortaklık projesi. Sözkonusu proje ile Avrupa Birliği standartlarında arama kurtarma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için personelin mesleki kapasitesinin güçlendirilerek kazazedelerin yaralanma ve yaşamlarını yitirme risklerinin azaltılması ayrıca arama kurtarma faaliyetlerinde emek, zaman ve maliyet kaybının engellenmesi hedeflenmektedir. Projenin hibe kazanması halinde, İngiltere, Çek Cumhuriyeti ve Almanya'dan katılan Avrupalı ortaklar ile 3 yerel ortak (Antalya Valiliği, Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Fakültesi, İl Sağlık Müdürlüğü) tarafından 2 yıl süreyle yürütülmesi öngörülen faaliyetlerde toplam 13 kişi mesleki kapasitelerini geliştirmek amacıyla İngiltere'de eğitici eğitimine katılacaklardır. Arama kurtarma ile ilgili Avrupa standartlarında eğitim almak ve uygulamaları yerinde görmek amacıyla iki haftalık eğitim alacak eğitici grup, döndüklerinde öğrendiklerini aktarmak üzere pilot eğitim verecek, eğitim modülü oluşturulacak ve kurtarma çalışmaları ile ilgili bir program geliştirilecektir.

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından başvurulan ‘Destinasyon Sürdürülebilirliğinin Desteklenmesi’ isimli Mesleki eğitim stratejik ortaklık projesinde ise Turizm Fakültesindeki eğiticilerin sürdürülebilir turizm konusunda mesleki kapasitelerinin ve yeterliliklerinin güçlendirilmesi amaçlandı. Hibe kazanması halinde 2015 yılı Eylül ayında başlatılacak proje süresinde Adrasan bölgesinde pilot uygulamaların yapılması ve yerel paydaşların sürdürülebilir turizm konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanacak. Hollanda, Hırvatistan, Almanya'dan 3 Avrupalı ve ayrıca 1 yerel ortak kurum (Antalya Valiliği) tarafından 2 yıl süre ile yürütülmesi öngörülen projede Antalya'dan 7 eğitici mesleki kapasitelerini geliştirmek amacıyla Hollanda'da 12 gün eğitim alacak ve döndüklerinde öğrendiklerini aktarmak üzere pilot eğitim verecek, eğitim modülü oluşturulacak ve sürdürülebilir turizm ile ilgili bir program geliştirilecektir.

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı tarafından başvurulan ‘Talesemik Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonları’nın Tanısı ve Tedavisi’ isimli mesleki eğitim stratejik ortaklık projesinde talesemik hastalara yönelik olan doktorların ve hemşirelerin mesleki kapasitelerinin ve yeterliliklerinin arttırılması amaçlanmıştır. Projenin hibe kazanması durumunda 3 Avrupalı (İtalya, Almanya, Bulgaristan) ve 3 yerel ortak kurum (Antalya Valiliği, Akdeniz Kan Hastaliklari Vakfı (AKHAV), Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi) tarafından 2 yıl süre ile yürütülmesi öngörülen projede toplam 20 doktor ve hemşire mesleki kapasitelerini geliştirmek amacıyla İtalya'da  bir haftalık eğitim alacak ve döndüklerinde öğrendiklerini aktarmak üzere pilot eğitim verecek, eğitim modülü oluşturulacak ve talesemik hastalara yönelik bir müfredat geliştirilecektir.

Başvurusu yapılan bir diğer Erasmus+ Programı Mesleki eğitim stratejik ortaklık projesi Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nün  ‘Herşey Dahil Sisteminde Hizmet Alan Tüketicilerin Glutensiz Gıda ve İçecek Gereksinimlerinin Karşılanabilmesi İçin Gerekli Eğitim ve Uygulama Modeli’ isimli projesi.  Bu proje kapsamında özellikle glutensiz gıda almak durumunda olan bireylere her şey dahil otel ortamlarında özel beslenme gereksinimleri için sağlanan hizmetin geliştirmesi hedeflenmektedir. Projenin hibe kazanması durumunda 3 Avrupalı (Finlandiya, İrlanda, İngiltere) ve 3 yerel (Antalya Valiliği, Bati Akdeniz Çölyak Dernegi, Mardan Palace Hotel) ortak kurum tarafından 3 yıl süre ile yürütülmesi planlanan projede her şey dahil otellerde yiyecek ve içecek servisinden sorumlu 8 yönetici mesleki kapasitelerini geliştirmek amacıyla Finlandiya'da bir hafta eğitim alacak ve döndüklerinde öğrendikleri bilgi ve tecrübeleri pilot eğitim ile diğer yöneticilere aktaracak ve her şey dahil otellerde yiyecek ve içecek servisi yönetimi tarafından kullanılabilecek bir eğitim modülü geliştirilecektir.

31 Mart 2015 itibariyle Ulusal Ajans'a başvuruları tamamlanan dört mesleki eğitim stratejik ortaklık projesinde de proje ortağı olan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) projelerin hibe kazanması halinde, açılış ve kapanış konferans organizasyonu, projelerin kimlik ve logosunun oluşturulması, çoğaltıcı materyallerinin basımı gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yürütecektir.

"İşbirliği herşeydir" sloganıyla Antalya’da uzun yıllar edindiği deneyim ve bilgi birikimini kurumlarımıza aktarmayı amaç edinmiş CEUPA'nın  AB hibelerinden yararlanmak üzere proje teklifi hazırlama ve proje uygulama yönünde kurumlarımıza destekleri artarak sürmektedir..

 
Haber Listesine Dön Okuma: 2778

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016