Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu-IV Kapsamında 9 Yeni Hibe Programı

Avrupa Birliği ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu-IV Kapsamında 9 yeni Hibe Programı 4 Mart 2015 tarihinde T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi'nin web sayfasında yayımlandı.

Avrupa Birliği Bakanlığı, Katılım Öncesi AB Mali Yardımı kapsamında finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu hibe programları aracılığı ile Türkiye ve Avrupa Birliği sivil toplum kuruluşları arasındaki diyalog sürecini desteklemeye devam etmektedir. Sivil Toplum Diyaloğu-IV Hibe Programı ile belirlenen dokuz müktesebat başlığı ve politika alanında geliştirilecek ve Türkiye’nin AB’ye katılım sürecine önemli katkı sağlayacak olan hibe projeleri aracılığıyla, Türkiye ve AB üye ülke sivil toplumları arasında güçlü bağlar kurulması ve işbirliğinin desteklenmesi hedeflenmektedir.

Teklif çağrısı kapsamında sözkonusu hibelere ilişkin program rehberlerine ve ek dökümanlara Merkezi Finans ve İhale Birimi'nin http://www.cfcu.gov.tr/index.php?lng=tr adresindeki web sitesinden ve Genel Duyurular sayfasından ulaşabilirsiniz. Yayımlanan 9 hibe programının konuları, bütçe ve son başvuru tarihleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

- Tarım ve Balıkçılık Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 2.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 5 Haziran 2015)

- İşletme ve Sanayi Politikası Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 5 Haziran 2015),

- Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 5 Haziran 2015),

- İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2015),

- Adalet, Özgürlük ve Güvenlik Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2015),

- Eğitim Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2015),

- Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 25 Mayıs 2015),

- Enerji Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.000.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 25 Mayıs 2015),

- Çevre Hibe Programı (Toplam Hibe Miktarı: 1.778.000 Euro, Son Başvuru Tarihi: 25 Mayıs 2015),

Programlara, sivil toplum kuruluşları  (Türkiye’den “Dernekler, vakıflar, dernek ve vakıfların federasyon ve konfederasyonları”, AB üyesi ülkelerden kâr amacı gütmeyen kuruluşlar), odalar (TOBB üyeleri hariç), belediyeler, birlikler, barolar, işçi ve işveren sendikaları, üniversiteler, düşünce kuruluşları başvurabilir.

Hibe Programları kapsamında Türkiye’den başvuru yapan kuruluşların AB üyesi ülkelerden kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ile ortak projeler geliştirmeleri zorunludur. Benzer şekilde AB üyesi ülkelerden başvuru yapacak kâr amacı gütmeyen kuruluşların da eş-başvuran olarak Türkiye’den STK’lar başta olmak üzere uygun başvuru sahipleri ile ortak bir proje geliştirerek başvurmaları gerekmektedir. Bu şartın sağlanması halinde AB aday ülkelerinden kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da geliştirilen projelerde eş-başvuran olarak yer alabileceklerdir.

Sözkonusu AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu-IV Grup Hibe Programları teklif çağrısı hakkında ayrıca, 21 Nisan 2015 tarihinde Antalya Valiliği tarafından düzenlenecek olan 2015 yılı 1. Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma Yönlendirme Kurulu (AB UDYK) toplantısında bilgilendirme yapılacaktır.
Haber Listesine Dön Okuma: 2777

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016