Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya İlçelerinde STK'lara Eğitim ve Bilgilendirme Toplantıları

Antalya Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından Antalya’nın ilçelerinde düzenlenen “Kamu-Sivil Toplum Diyaloğu ve Dernek İşlemleri” konulu bilgilendirme toplantıları 29 Ocak 2015 tarihinde tamamlandı. Sözkonusu toplantılarda, dernek yönetici ve temsilcilerine AB hibe fırsatları konusunda da bilgilendirme yapıldı. İlçelerde Kaymakamların katılımlarıyla gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren bilgilendirmeler büyük ilgi gördü. 7 Ocak 2015 tarihinde birincisi Kaş'ta düzenlenen sözkonusu toplantılar, takip eden günlerde sırasıyla Demre, Finike, Kumluca, İbradı, Akseki, Korkuteli, Elmalı, Alanya, Gazipaşa, Manavgat, Serik, Kemer ve Gündoğmuş ilçelerinde düzenlendi.

 

Sivil toplumun en güçlü dinamiklerinden olan derneklerin kapasitelerini güçlendirme, nitelik kazandırma ve kamu ile sivil toplum arasındaki iletişimi daha güçlü kılmak amacıyla 7 - 29 Ocak 2015 tarihleri arasında düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantılarında, İl Dernekler Müdürü ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı yetkili ve temsicileri yanısıra, CEUPA Koordinatörü Baki Karaçay da Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik Avrupa Birliği Hibe Programları konusunda bilgilendirmeler yaptı.

 

Her bir ilçede benzer içerikle gerçekleştirilen toplantılara, Dernekler Dairesi Başkanlığının tanıtım CD’sinin izlenmesi ile başlandı. Kamu-sivil toplum diyaloğu ve sivil toplumun gücü hakkında yapılan bilgilendirmelerle devam eden toplantılarda Antalya İl Dernekler Müdürü Kadir Kaygusuz, Dernekler Kanunu, e-arşiv sistemi, DERBİS (Dernekler Bilgi Sistemi), PRODES (Projeleri Destekleme Sistemi) ve SENBİS (Sendikalar Bilgi Sistemi) yazılımları hakkında bilgiler verdi. Akabinde, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) Koordinatörü Baki Karaçay “Avrupa Birliği Mali Kaynakları ve Hibe Programları”na ilişkin bilgiler verdi. Sözkonusu bilgilendirmelerde özellikle son 10 yılda Türkiye’nin büyük bir dönüşüm sürecine girdiğine değinen Karaçay, sivil toplum kuruluşlarının karar mekanizmaları içerisinde yer almasının önemini vurguladığı sunumunda, Avrupa Birliği’nin günlük hayatımıza etkileri, adaylık döneminde ülkemizin faydalanacağı AB mali yardımlarına ve bu yardımların kullanımında sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarının neler olacağına değindi ve hibe programlarına ilişkin duyurulara kolay erişim yollarını tanıttı. Karaçay’ın ardından Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Alaattin Özyürek tarafından kalkınma ajansları destek programlarının tanıtımı yapıldı. Kaymakamların konuşmasıyla sonlanan birinci oturumun ardından, 2. oturumda İl Dernekler Müdürlüğü personeli tarafından Dernekler Kanununda yapılşan değişiklikler, e-arşiv sistemi, DERBİS (Dernekler Bilgi Sistemi), PRODES (Projeleri Destekleme Sistemi) ve bunların kullanımları hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılarak katılımcıların soruları yanıtlandı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2233

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016