Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

BestCARE Projesi Açılış Konferansı 16 Ocak 2015 Tarihinde Gerçekleşecek

"Tamamlayıcı Terapilerle Avrupa Birliği Standartlarında Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi" (BestCARE) isimli Avrupa Birliği projesinin Uluslararası Açılış Konferansı 16 Ocak 2014 Cuma günü saat 14.00’da Porto Bello Otel Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Konferansa, ev sahibi Akdeniz Üniversitesi yanısıra kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerden yetkili ve temsilcilerin katılımı bekleniyor.

2014 Erasmus+ başvuru döneminde Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık başlığı altında Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe almaya hak kazanan proje, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi koordinatörlüğünde iki yıl süre ile yürütülecek. Projede, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği ve Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği ile İtalya'dan CESPİ Centro Studi Delle Professioni Sanitarie, İngiltere'den Athena School Natural Thrapies ve Almanya'dan EURO-CERT Academy ortak olarak yeralıyor.

Sözkonusu proje ile, Antalya'daki onkoloji ve kadın doğum alanında çalışan hemşireler ile Hemşirelik Fakültesi öğrencilerinin tamamlayıcı terapi yöntemleri konusundaki mesleki kapasitelerinin arttırılması amaçlanıyor. BestCARE projesi özellikle kanser hastalığı ve kadın hastalıkları sonrası açığa çıkan yan etkilerin tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle azaltılmasını hedefliyor. Proje kapsamında, 2015 yılında Türkiye'den 12 ve İtalya'dan 3 hemşire İngiltere’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlatacaklar. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde kurulan Simülasyon Laboratuvarı kullanılarak özellikle Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine konuyla ilgili eğitimlerin başlatılması ve Avrupa Birliği ülkelerinden transfer edilen tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin yaygınlaşması sağlanacak. 

Üç Avrupalı ve dört yerel ortak kurum yönetici ve temsilcilerinin sunumlar yapacağı konferasta simultane çeviri desteği de verilecek.16 Ocak 2015 Cuma günü saat 14.00'te başlayacak olan konferasa tüm basın mensuplarımız davetlidir.

 

İlgili Dökümanlar

 e-Davetiye

 Basın Bilgi Notu
Haber Listesine Dön Okuma: 2814

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016