Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

BestCARE Projesi Yerel Ortaklar Proje Yönetimi Toplantısı Akdeniz Üniversitesi’nde Yapıldı

2014 Erasmus+ başvuru döneminde CEUPA desteğiyle hazırlanarak Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından Erasmus+ Programından başvurusu yapılan ve hibe almaya hak kazanan "AB Standartlarına Dayalı Tamamlayıcı Terapi Yöntemleri ile Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi" (BestCARE) isimli projenin Yerel Ortaklar 1. Proje Yönetim Toplantısı gerçekleştirildi. Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ev sahipliğinde  10 Aralık 2014 tarihinde düzenlenen toplantıya Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Merkez Koordinatörü Baki Karaçay, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş ve Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği Başkanı Nihat Ayçeman ile kurumların proje yürütme ekiplerinde yeralan personeli katıldı. Koordinatör kuruluş Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nden Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Zeynep Özer toplantının açılışında, tesis edilen ortaklık ve işbirliği için teşekkür ederek tüm ortakların aynı gayretle proje faaliyetlerine devam edeceklerine inandığını ifade etti.

Toplantıda Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık başlığı altında yürütülecek projenin genel bir tanıtımı yapılarak Türkiye'den 15 ve İtalya'dan 5 hemşire İngiltere’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlatılacağı, proje kapsamında oluşturulacak Simülasyon Laboratuvarı ile Antalya'daki onkoloji ve kadın doğum alanında çalışan hemşireler ile Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine konuyla ilgili eğitimlerin verileceği ve transfer edilen tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin yaygınlaşmasının hedeflendiği belirtildi. Toplantıda ayrıca, projede yeralan yerel ortakların görev ve sorumlulukları, projenin yürütülmesine ilişkin genel ilkeler ile ilgili detaylar görüşüldü. 

2 yıl süreyle Antalya'da uygulanacak olan BestCARE projesi özellikle kanser hastalığı ve kadın hastalıkları sonrası açığa çıkan yan etkileri tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle azaltmayı amaçlıyor.  Yerel ortak olatak yeraldığı proje kapsamında CEUPA, projenin açılış ve kapanış konferansı organizasyonu, proje kimliği ve logosunun oluşturulması, çoğaltıcı materyallerinin basımı gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yürütecek.

Katılımcılar tarafından yapılan son değerlendirmelerde, projenin idari ve mali kurallara uygun olarak yürütülmesi amacıyla bir yerel ortaklar toplantısının daha yapılarak önemli hususların gözden geçirilmesi kararlaştırıldı. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2016

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016