Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.




Güncel

CEUPA Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin Üçüncüsü Tamamlandı

Yerelde AB işleri için kapasitenin güçlendirilmesini amaçlayan ve AB Bakanlığı koordinasyonunda aralarında Antalya'nın da bulunduğu 20 ilde yürütülen VABpro kapsamında Antalya'da toplam 60 kurum çalışanına 3 ayrı program dahilinde verilmesi planlanan "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlerinin" üçüncüsü tamamlandı. Kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kuruluşlarından katılımcının yer aldığı eğitim, 17-21 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya Valiliği'nde düzenlendi.

Antalya Valiliği AB Projeleri Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay tarafından verilen ve beş gün süren eğitimde, Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Aykın da mantıksal çerçeve matrisi konusunda grup çalışmaları eşliğinde bilgiler verdi. Programda mantıksal çerçeve yaklaşımı adımları üzerinden programların arka planı, sorun ağacı oluşturulması, hedef, strateji, paydaş ve kapasite analizleri uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca gerçek proje öyküleri üzerinden teori ve uygulamalı çalışmalara yer verilen eğitim boyunca başarılı bir proje için dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda ipuçları anlatıldı. Programda Antalya'da uygulanan AB projelerinden edinilen deneyimler ışığında MFİB ve UA tarafından kullandırılan hibe projelerinin kurgusu ve metodolojisi ile bütçeleme ve uygulama aşamalarının incelikleri üzerinde duruldu. Görünürlük, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik gibi proje kalite unsurları yanısıra, uygulama aşamasının önemli unsurları olan iletişim, ekip çalışması, karar verme, planlama ve organizasyon gibi yönetim becerilerinin inceliklerine değinildi. Eğitimi tamamlayan katılımcılara programın 5. gününde belgelerinin verilmesiyle Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi sona erdi.

17-21 Kasım 2014 tarihlerinde CEUPA tarafından düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimlne katılarak sertifika almaya hak kazananların isimleri şöyle: Acar Zeybekoğlu, Barçın Karakaş, Bengü Sayar, Birsen Torun, Çağlar Bideci, Ebru Tanrıver, Emel Kahraman, Emin Süha Sayraç, Fatma Gül Ergin, Gözde Sarı, Gülay Kayış, Gülçihan Ulufer Sivrikaya, Hakan Şimşek, Mehmet Çam, Melehat Özgür, Necdet Can Erinmezler, Pınar Mesci, Seren Alicik, Sezen Gıran Taşçıoğlu ve Tuğba Orbay.

Avrupa Birliği Bakanlığı desteğiyle Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi tarafından üçüncüsü gerçekleştirilen ''Proje Döngüsü Yönetimi" (PDY) eğitimlerinin, yerel kurumların eğitim ihtiyaçları doğrultusunda devam etmesi planlanıyor.




Haber Listesine Dön Okuma: 3109

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016