Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA Ortaklığında Yürütülecek Çokuluslu BestCARE Projesi Başlıyor

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi CEUPA'nın, projeye dayalı çalışma kültürünün yaygınlaşması ve bu sayede AB hibe programlarından yararlanma yarışında Antalya'nın bir adım daha ileriye taşınması için kurumlarımıza verdiği destekler sürüyor. Bu amaçla, 2011 yılında “Öğrenen Antalya" sloganıyla yola çıkan Merkezin, çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarından binden fazla kişiye verdiği eğitimler 2012 yılından itibaren sonuçlarını vermeye başladı. Takip eden yıllarda Ulusal Ajans'ın yönettiği Topluluk Programlardan yararlanmada hibe kazanan proje sayısı bakımından Antalya 3 büyük ilimizin ardından ilk sıralara yerleşmeyi başardı.

Bu hedef doğrultusunda 2014 Erasmus+ başvuru döneminde CEUPA'nın desteğiyle Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi adına hazırlanan ve Ana Eylem 2  Stratejik Ortaklık başlığı altında başvurusu yapılan "AB Standartlarına Dayalı Tamamlayıcı Terapi Yöntemleri ile Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi" (bestCARE) isimli proje hibe almaya hak kazandı. 3 Avrupalı ve 3 yerel ortak tarafından 2 yıl süre ile yürütülecek projenin toplam bütçesi 266.694 Euro olarak belirlendi.

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi yanısıra Antalya Kamu Hastaneleri Birliği ve Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği ile İtalya'dan CESPİ Centro Studi Delle Professioni Sanitarie, İngiltere'den Athena School Natural Thrapies ve Almanya'dan EURO-CERT Academy ortaklığında yürütülecek bestCARE projesi özellikle kanser hastalığı ve kadın hastalıkları sonrası açığa çıkan yan etkileri tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle azaltmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında belirlenecek Türkiye'den 15 ve İtalya'dan 5 hemşire İngiltere’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda Eğitici Eğitimi alarak ülkelerinde pilot eğitimler başlatacakalr. Projeyle Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde Simülasyon Laboratuarı kullanılarak Antalya'daki onkoloji ve kadın doğum alanında çalışan hemşireler ile Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine konuyla ilgili eğitimlerin başlatılması ve transfer edilen tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin yaygınlaşması hedeflenmektedir. Proje kapsamında Antalya Valiliği, projenin açılış ve kapanış konferansı organizasyonu, proje kimliği ve logosunun oluşturulması, çoğaltıcı materyallerinin basımı gibi yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yürütecek.

bestCARE projesi yerel ortaklar proje yürütme kurulu, proje açılış tarihini ve açılış konferansı ile ilgili detayları görüşmek üzere 10 Aralık 2014 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde ilk resmi toplantılarını yapmayı planlıyor.
Haber Listesine Dön Okuma: 2814

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016