Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği ve Dışişleri Bakanlıkları Antalya Temsilcilikleri Açılış Töreni

Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya Temsilciliği, 21 Aralık 2014 Pazar günü Antalya Valiliği yeni hizmet binasında açılıyor. Antalya Valiliği yerleşkesinde hizmet veren Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilciliği açılışı ile birlikte gerçekleşecek Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya Temsilciliğinin açılış töreni, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker ve diğer üst düzey yetkili ve kurum temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşecek.

Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğine hazırlanmasına yönelik yapılacak çalışmaların yönlendirilmesi, izlenmesi, koordinasyonun sağlanması konularında Avrupa Birliği Bakanlığına bağlı olarak hizmet verecek Antalya Temsilciliğinin açılışı, AB Bakanlığı'nın 4 Ağustos 2014 tarihli yazısına istinaden 3/6/2011 tarihli ve 634 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3. maddesine göre Bakanlar Kurulunca 12/8/2014 tarihinde kararlaştırılmıştı. Sözkonusu temsilcilik, AB müktesebatına yerel düzeyde uyumun sağlanmasına ve mevzuatın doğru ve etkin olarak uygulanabilmesine rehberlik etmek, yerel yönetimlerin Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini destekler nitelikte hareket edebilmesine yol göstermek ve AB’nin bu süreçte sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmesine katkı sağlamak amacıyla ihizmet verecek.

Ülkemizin Avrupa Birliğine adaylık sürecinde, Antalya'nın daha yüksek bir profil sergilemesine katkı sağlayacak olan temsilcilik, 2006 yılından beri Antalya'da hizmet vermekte olan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi ile aynı binada hizmet verecek. Aynı gün açılışı yapılacak Dışişleri Bakanlığı Antalya temsilciği ise aynı yerleşke içerisinde Valilik yeni hizmet binasına 100 m mesafedeki binasında hizmet vermeye devam edecek.

İlgili Dökümanlar

 Açılış Programı

 Basın Bilgi Notu
Haber Listesine Dön Okuma: 4203

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016