Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Birliği ve Türkiye’de Turizm ve Teşvikler Çalıştayı 26 Mart'ta Başlıyor

Yerelde Avrupa Birliği çalışmalarının desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından geliştirilen ve 20 ilde yürütülen “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”(VABpro) kapsamında yeralan faaliyetlerin önemli bileşenlerinden biri olan “Kapasite Geliştirme Faaliyetleri” Antalya'da başlıyor.

Antalya Valiliği tarafından ‘Kapasite Geliştirme Faaliyetleri’ kapsamında hazırlanan ve Avrupa Birliği Bakanlığı’ınca uygun görülen "AB Rekabet Politikasının Turizm Sektörü ve Antalya Örneğinde Etkilerinin Belirlenmesi (VABrekabet) Çalıştayı" 26-27 Mart tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisler Eğitim Salonunda gerçekleştirilecek.

Faaliyet, çalıştay düzeninde sunumların, tartışmaların ve katılımcıları aktif kılacak yöntemlerin uygulanacağı 2 günlük bir eğitimden oluşacak. Çalıştaylar sunum yapacak moderatörlerle birlikte 15-20 katılımcıyla gerçekleştirilecek.

Faaliyetin ilk günündeki oturumlarda AB Rekabet Politikası detaylı olarak ele alınacak. Konu başlıkları “AB Turizm Politikasının kapsamı, Türkiye Turizm Politikası ve Öncelikleri, Turizm Sektöründe Rekabet Edilebilirlik, Avrupa Seyahat Pazarlarındaki Yapılanma” şeklinde olacaktır. Bu etkinlikler sırasında düz anlatım, sunum, beyin fırtınası ve soru-cevap yöntemlerinin uygulanması planlanıyor. Antalya Valiliği’nden Merkez Koordinatörü moderatörlüğü üstelenecek ve paydaş kurumlardan da alanda çalışmaları olan uzmanlar diğer oturumları gerçekleştirecek.

Faaliyetin ikinci gününde ise AB Rekabet Politikası turizm sektörü bazında ele alınacak ve Antalya turizmine yansımaları tartışılacak. Turizm sektörüne ilişkin konu başlıkları “Avrupa Birliğinde kültür ve Turizm Programları/Destekleri, Türkiye’de Turizm Sektörüne Sağlanan Teşvikler ve Destekler, Batı Akdeniz’de Rekabet Gücü Yüksek AB Standartlarında Bir Turizm Sektörüne Doğru” şeklinde olacaktır. Etkinlikler yine öğrenen merkezli yöntemlerle gerçekleştirilecek.

 
Haber Listesine Dön Okuma: 1982

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016