Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Avrupa Günü 2013 Antalya Etkinlikleri

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzâkereci Sayın Egemen BAĞIŞ’ın katılımlarıyla bu yılki Avrupa Günü Antalya Etkinlikleri 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü “Yaya öncelikli” Kaleiçi’nde düzenlenecektir.

 1999’da Türkiye’ye aday ülke statüsünün resmen verilmesi ile 2000 yılından beri ülkemizde de kutlanan “Avrupa Günü” etkinliklerine bu yıl Antalya’da bir yenisi ekleniyor. Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Merkezi koordinasyonunda gerçekleştirilen programda Kaleiçi Avrupa Sokağı’nda (Hıdırlık Sokak) katılımcı kurumlarımız tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirilecektir.

 Şehiriçinde yapılacak kısa bir bisiklet turu sonrasında saat 16.00’da tarihi Saat Kulesi önünden Kortej Yaya Yürüyüşü ve Açılış Konuşmaları ile başlayacak programda, etkinlik sokağında kurumlarımızın AB ile ilgili faaliyetlerini tanıttıkları stantlar yeralacak, ayrıca gün boyu sürecek Müzik Dinletileri, Tiyatro, Dans, Animasyon Gösterileri, Fotoğraf ve Elişi Sergileri, Duvar Boyama, Gezici Kütüphane ve Kapanış Konseri gibi bir dizi etkinlikle yerel halkın Avrupa Birliği sürecimize dikkati çekilecektir.

 Avrupa Günü

1985 yılında Milano Zirvesi’nde alınan bir kararla, insanlık tarihinin en önemli uygarlık projelerinden biri olan Avrupa Birliği fikrinin 1950 yılında ilk kez dile getirildiği kabul edilen 9 Mayıs gününün her yıl “Avrupa Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. 1999 Helsinki Zirvesi’nde Türkiye’nin aday ülke statüsüne geçmesi ile 2000 yılından beri ülkemizde de “Avrupa Günü” çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu çerçevede, Antalya Valiliği koordinasyonunda 2011 yılında başlatılan bir uygulamayla “Avrupa Günü’nde” yerel kurumlarımız işbirliğinde bir dizi etkinlik düzenlenmektedir. Antalya’da bu yıl Avrupa Günü teması olarak “Yaya önceliği” konusu belirlenmiştir.

 Avrupa Günü coşkusunu hep birlikte yaşamak için tüm halkımız ve basın mensuplarımız 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü Kaleiçi’ne davetlidir.

 Davetiye için tıklayın

 Basın Bilgi Notu için tıklayın

 Program Detayları için tıklayın

 
Haber Listesine Dön Okuma: 1889

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016