Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

'Antalya - Picardie Şehir Eşleştirme Programı’ Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda Antalya'nın da aralarında bulunduğu 20 ilde uygulanan “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” (VABpro) kapsamında İllerin uluslararası işbirliği olanakları yaratabilmelerine yönelik olarak tasarlanan ‘Antalya - Picaride Şehir Eşleştirme Programı’ hazırlık toplantısı 4 Temmuz 2014 Cuma günü Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezinde yapıldı. Toplantıya, ev sahibi olarak Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay ile Proje Uzmanları Meryem Zincirli ve Ahmet Aslan, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı İlknur S. Köker, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim ve Akdeniz  Üniversitesi’nden Ayşe Sak  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu  Müdürü Prof. Dr. Mustafa Gülmez ile  Öğr. Gör. İsmail Karayün katıldı.

Geçtiğimiz yıl projenin ilk aşaması olarak Antalya'da yapılan ’Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması’ doğrultusunda, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının ve belediyelerin üst düzey yönetici ve temsilcileriyle gerçekleştirilen mülakatlar, odak grup toplantıları ile çevrimiçi anketler ışığında Antalya için Lojistik, Eko-Turizm ve Yenilenebilir Enerji konuları tematik öncelikler olarak belirlenmişti. Nisan ayında Ankara’da AB üyesi ülkelerden gelen delegeler ile yapılan görüşmeler sonrasında Antalya, Fransa’nın Picardie Bölgesel Yönetimi ile ‘Şehir Eşleştirme Programını’ gerçekleştirmek üzere eşleşmişti. Program kapsamında 21-24 Temmuz 2014 tarihlerinde Fransız Heyet Antalya’ya,  Eylül ayında da Antalya Heyeti Fransa’nın Picardie Bölgesel Yönetimine ziyaret gerçekleştiricek.

Bilindiği üzere, şehir eşleştirme programı ile, şehirlerin kararlaştırılan konular bazında uzman olduğu bilgileri ve altyapıyı birbirleriyle paylaşması sağlanarak birlikte geliştirecekleri projelerle gelişmenin önünün açılması amaçlanıyor. Sosyo-kültürel ve idari yerel yönetim yapılarına dair edinilecek tecrübelerin Antalya için başka açılımları ve yenilikçi projeleri beraberinde getirmesi beklenen ‘ Şehir Eşleştirme Programı’ için yapılan hazırlık toplantısında,  Fransa’dan gelecek Heyet için hazırlanan taslak programının ayrıntıları görüşülerek, yapılacak bilgilendirmeler, ziyaretler ve diğer etkinlikler ile işbirliği gerçekleştirilecek proje konuları masaya yatırıldı .

Toplantı sonrası katılımcılar tarafından AB İl Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Recep Yüksel makamında ziyaret edilerek hazırlanan taslak program karara bağlandı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2832

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016