Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB Hibe Programlarının Yürütülmesinde Uygulamalı İpuçları (VABprag) Semineri Tamamlandı

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi’nin 9-10 Nisan 2014 tarihlerinde düzenlediği “AB Hibe Programlarının Yürütülmesinde Uygulamalı İpuçları (VABprag)” Semineri Porto Bello Otel Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  AB Bakanlığı koordinasyonunda Antalya’da uygulanan VABpro Projesi kapsamında gerçekleştirilen seminere, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın görevlendirdiği uzmanlar yanı sıra, Antalya Valiliğinin üst düzey yöneticileri, Kaymakamlıklar, İl Müdürlükleri, İlçe Müdürlükleri, Akdeniz Üniversitesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Yasal Temsilci statüsünde görev yapan 25 yönetici katıldı. Vali Yardımcısı Recep Yüksel yaptığı açılış konuşmasında, yöneticilerin Avrupa Birliği projelerine olan ilgilerinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, gerçekleştirilen bu seminer ile bundan böyle AB projelerinin kurallarına uygun olarak yönetileceğini ve bu konuda yöneticilere büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecine yerelden daha etkin katkı sağlanması, bu yönde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi ve adaylık sürecimiz hakkında daha sağlıklı bir kamuoyu oluşturulmasına yönelik olarak gerçekleştirilen seminerde AB hibe projelerinin yerelde daha etkin bir şekilde yönetilmesi, kurum yöneticilerinin izleme ve değerlendirme süreçlerine dâhil olarak program kurallarını etkin uygulamalarının sağlanması, proje döngüsü yönetimi ile ilgili alanlarda temel becerilerin arttırılması ve AB hibe projeleri hazırlarken ve uygularken kurumlarda dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgilendirilme yapıldı. Seminer sonrasında birçok yönetici, seminerin kendileri için faydalı olduğunu, AB projelerinin öneminin bu seminer sayesinde tekrar gündeme getirilmiş olmasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kendi kurumlarında AB Proje Ofisi açılması yönünde gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade ettiler.

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Merkez Koordinatörü Baki Karaçay’ın nihai değerlendirmeleri ve katılımcılara teşekkür belgelerini vermesini takiben seminer sona erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 2452

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016