Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA’nın Yerel Kurumlara Proje Teklifi Hazırlama Desteği Sürüyor

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi CEUPA’nın Antalya’da projecilik kültürünün yaygınlaşmasına desteği sürüyor. 2011 yılında “Öğrenen Antalya" sloganıyla yola çıkan Merkez, çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarından binden fazla kişiye verdiği eğitimler yanısıra ihtiyaç duyan kurumlara proje hazırlamada verdiği destekle Antalya’da hibe almaya hak kazanan proje sayısını artırmayı hedefliyor. 2014 program dönemi için Merkeze başvuruda bulunan Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Yeşilbayır İMKB Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’ne proje teklifi hazırlama aşamasında, gerek proje ortağı bulmada ve gerekse proje geliştirmede danışmanlık yaparak destek sağlıyor.

2014 Erasmus+ başvuru döneminde Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Ana Eylem 2’den Stratejik Ortaklık başlığı adı altında Merkezde görevli uzmanların teknik desteğiyle tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda proje teklifi sunmaya hazırlanıyor. Özellikle kanser hastalığı ve kadın hastalıkları sonrası açığa çıkan yan etkileri tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle azaltmayı amaçlayan proje için, İtalya ve İngiltere'den sağlık ve eğitim kurumlarıyla ortaklık kurulacak. Projenin hibe almaya hak kazanması durumunda, 15 Türk, 5 İtalyan hemşirenin İngiltere’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri konusunda eğitim almaları planlanıyor. Türkiye’den bu eğitime katılan hemşirelerin eğitim sonrası Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde Simülasyon Laboratuvarı kullanarak Antalya'daki onkoloji ve kadın doğum alanında çalışan hemşireler ile Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine konuyla ilgili eğitim vermesi ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. Proje teklifinin hazırlanmasında destek vermekle birlikte Antalya Valiliği, sözkonusu projede ortak olarak yeralarak hibe kazanması durumunda kıymetlendirme ve yaygınlaştırma faaliyetlerini üstlenecek.

Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ise yine 2014 döneminde CEUPA desteğiyle Erasmus+ kapsamında organik küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine Ana Eylem 2’den Stratejik Ortaklıklar programına proje teklifi sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu proje, Antalya kırsalında yetiştiriciler arasında organik yetiştiricilik bilincinin yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Proje fikrinin ortaya çıkmasının başlıca sebebi, mevcut potansiyele rağmen çevrede organik küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ilkelerinin yeterince bilinmemesi nedeniyle organik yetiştiricilik yapan illetmelerin sayısının sınırlı olması ve organik üretimin bölge ekonomisine katkısının düşük olması. Bu sebeple Antalya, organik yetiştiricilik konusunda başarılı olan Avrupa kentleriyle işbirliği yaparak, doğayı ve doğal kaynakları koruyarak sürdürülebilir üretim konusunda öncü olmayı amaçlıyor. Veteriner Hekim, Zooteknist ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerini bir araya getirecek olan proje hibe almaya hak kazandığı takdirde, hayvancılıkla uğraşan kesimin gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesine destek olarak bölge ekonomisine katkısının artmasını sağlayacak.

Anılan projelerin yanı sıra, Yeşilbayır İMKB Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nin “Öğrenmeyi Öğrenme” konusunda geliştirdiği projeye destek vererek, Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında başvuru yapılmasını amaçlıyor.
Haber Listesine Dön Okuma: 3129

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016