Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya AB Projelerinde İllerimiz İçerisinde İlk Sıralara Yükseldi

Antalya AB projelerinde illerimiz içerisinde ilk sıralara yükseldi.

 

2013 yılı başvuru döneminde Hayatboyu öğrenme Programı çerçevesinde başvurusu yapılan ve yakın dönemde duyurulan değerlendirme sonuçlarına göre, şimdiye dek 70’den fazla AB projesi için hibe almaya hak kazanan Antalya, Türkiye’nin üç büyük ili İstanbul, İzmir ve Ankara’dan sonra dördüncü sırada yer almayı başardı.

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans), resmi twitter hesabında bu haberi “Hibe tahsis edilen proje sayısı bakımından İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya illerimiz ilk sıralarda yer alıyor,” şeklinde duyurdu.

 

Hayatboyu öğrenme Programı kapsamında 2013 yılı teklif çağrısı döneminde Antalya’dan başvurusu yapılan proje tekliflerinden şimdiye dek açıklanan değerlendirme sonuçlarına göre, Comenius programı kapsamında 48, Gruntvig programı kapsamında 10 ve Leonardo da Vinci programı kapsamında 13 proje hibe almaya uygun görüldü. önümüzdeki günlerde açıklanacak yeni değerlendirme sonuçlarına göre bu sayının artması bekleniyor.

 

Ulusal Ajans tarafından duyurulan değerlendirme sonuçlarına göre, Antalya’da hibe almaya hak kazanan proje sayısında son yıllarda önemli bir artış gerçekleşti. 2011 yılında "öğrenen Antalya" sloganıyla yola çıkan Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi'nin çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşları ile üniversitede birçok kez verdiği ve vermeye devam ettiği AB Hibe Programları Tanıtımı ve Proje Hazırlama Teknikleri Eğitimlerine bugüne dek binden fazla kişi katıldı. 2012 ve 2013 yıllarında Antalya'dan hibe almaya hak kazanan proje sayısındaki artışta, AB hibe programları ve fırsatları konusunda Antalya'da artan ilgi ve farkındalığın önemli olduğu biliniyor.

 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi, Antalya'nın yaya öncelikli bir kente dönüştürülmesi için Türkiye ve 3 Avrupa ülkesinden toplam 8 kurum ortaklığında başlattığı #onceyaya projesi ve yürüttüğü diğer projeler yanı sıra, eğitim çalışmalarını sürdürmeye ve proje geliştiren kurumlara teknik destek vermeye devam ediyor.

2013 yılı Ulusal Ajans Proje Değerlendirme Sonuçlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Haber Listesine Dön Okuma: 2466

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016