Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Radyolarda ve Toplu Etkinliklerde 'Önce Yaya' Kamu Spotları

önce Yaya AB Projesi kapsamında hazırlanan kamu spotları, radyo yayınlarında ve toplu etkinliklerde kullanılmak üzere projeye destek veren kuruluşlarımızın istifadesine sunuldu.

 

Avrupa Birliği Hayatboyu öğrenme Programı kapsamında Antalya Valiliği koordinasyonunda 3 Avrupalı kurum (die Berater/Avusturya, Pedegogic Knowlede Center/İsveç, A3Networking/İspanya) ve 4 yerel kurum (İl Emniyet Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya özel Sürücü Kursları Derneği) ortaklığında yürütülmekte olan 'Antalya'da Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşam Boyu öğrenme'  isimli (Ref. 2011-1-TR1-LEO05-28038) Leonardo da Vinci Yenilik Transferi (Projesi ile başlatılan yaya önceliği kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla hazırlatılan 2 radyo spotu projeye destek veren kurumların değerlendireleri için Basın ve Halka İlişkiler İl Müdürlüğü tarafından yerel medya kuruluşlarına dağıtıldı.

 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordiansyon Merkezi tarafından hazırlatılan ve biri kadın diğeri ekek ses ile sunulan kamu spotlarında okunan metin şöyle:

 

"Sevgili Yayalar,

 

Işıklı veya ışıksız yaya geçitleri, trafikte sizler için tahsis edilmiş güvenli geçiş alanlarıdır! Karşıdan karşıya geçişlerinizde lütfen yaya geçitlerini kullanın!

 

Sevgili Sürücüler,

 

Işıksız yaya geçitlerinde GEÇİŞ öNCELİĞİ her zaman yayalara aittir. Işıksız bir yaya geçidine yaklaştığınızda, geçmek üzere olan kişilere İLK geçiş hakkını vermek için durun ve yayalar geçişlerini güvenli bir şekilde tamamlayıncaya kadar bekleyin!

 

Daha mutlu kentler için Antalya Valiliği’nin başlattığı önce Yaya uygulamalarına siz de öncü olun!

 

Araçlara değil, insana saygı için önce yaya!

 

Yaya öncelikli Kent Antalya!"Aşağıdaki bağlantılardan indirebileceğiniz kamu spotlarını projeye destek veren medya kuruluşlarımız yanısıra düzenledikleri etkinliklerde dinlenmesini sağlamak üzere tüm kurumlarımızın değerlendirmelerine sunuyoruz.

 

önce Yaya Kamu Spotunu (Radyo-Kadın) indirmek için tıklayın.

 

önce Yaya Kamu Spotunu (Radyo-Erkek) indirmek için tıklayın.

 

Twitter: @onceyaya

Web: onceyaya.info
Haber Listesine Dön Okuma: 3109

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016