Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya ile Birlikte 20 İlde Uygulanan VABpro Projesi Açılış Konferansı Ankara’da Gerçekleştirildi

Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi Açılış Konferansı, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın ev sahipliğinde 19 Mart 2013 Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. Konferansa Bakan Bağış’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Muammer Güler, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile aralarında Antalya'nın da bulunduğu 20 pilot ilin AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcıları ve Valilik AB Birimi Temsilcileri katıldı. Söz konusu konferansa Antalya'dan Vali Yardımcısı Recep Yüksel ile Valilik AB Projeleri Merkez Koordinatörü Baki Karaçay ve Proje Uzmanı özlem Nemutlu katıldı.

Açılış konuşmasına Avrupa Birliği’nin önündeki en büyük engelin önyargılar olduğu vurgusuyla başlayan Egemen Bağış, önyargıların aşılmasında herkese büyük görev düştüğünü söyledi. Avrupa Birliği reformları kapsamında Türkiye’nin her ili, ilçesi, mahallesine ulaşıldığını ve “Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi” sayesinde İllerde belediyeler, üniversiteler, odalar ve ilgili tüm paydaşların AB sürecine dahil olacaklarını sözlerine ekledi. İçişleri Bakanı Muammer Güler ise üç yıl önce Avrupa Birliği Bakanlığı ile başlayan işbirliğinin önemine vurgu yaptı ve bu projenin AB ile ilgili anlayışı tüm Türkiye’ye yayacaklarına olan inancını dile getirdi.

 

Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin Sözleşme Makamı olduğu “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Katılım öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında yürütülecek ve 20 pilot ilde 2 yıl süreyle uygulanacak. Toplam bütçesi 1.950.000 Euro olan proje kapsamında, pilot illerin AB konularında doğru ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla yapılacak İhtiyaç Analizi Çalışması sonrasında her ilin ihtiyacına uygun eğitimler, bölgesel çalıştaylar, kapasite geliştirme faaliyetleri, şehir eşleştirme programı, yurtdışı çalışma ziyareti gibi faaliyetler planlanacak. “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” Adıyaman, Aksaray, Amasya, Antalya, Bartın, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Isparta, İstanbul, Karaman, Kahramanmaraş, Manisa, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Yalova illerini kapsıyor.
Haber Listesine Dön Okuma: 2326

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016