Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

VABPro Projesi Kapsamındaki Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 5–6 Mart'ta Antalya’da Gerçekleştirildi

Valiliğimizin AB Projeleri konusundaki başarılı çalışmaları ve Avrupa Birliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi ‘nin yeterli deneyime sahip olduğu göz önüne alınarak VABPro Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 5–6 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi"  (VABPro) kapsamında Valilik AB Birimlerinden 2’şer ve AB UDYK üyelerinden 1’er katılımcıya yönelik olarak temel AB konularında toplam 8 günlük Uzman Yetiştirme Programı, uzmanlık eğitimi alan valilik personelinin ve AB UDYK üyelerinin AB üyelik sürecinde doğrudan doğruya rol oynayan kurumları yakından tanımalarına olanak sağlamak amacıyla 2 günlük Oryantasyon Programı, her ilden 2’şer kişinin katılım sağlayacağı toplam 6 gün sürecek Eğiticilerin Eğitimi Programı, ayrıca eğiticilerin eğitimine katılan personel tarafından her ilde 3’er defa profesyonel eğitimcilerin desteği ile Proje Hazırlama Eğitimleri yanısıra bir dizi kapasite geliştirme faaliyetleri, şehir eşleştirme ve iletişim gibi aktiviteler yeralıyor.

Antalya’nın proje dâhilindeki 20 pilot ilden biri olduğu VABPro kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinliklerden biri de illerin AB ile ilgili konularda ihtiyaç ve önceliklerinin belirleneceği  “Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması”. 

Avrupa Birliği Bakanlığından 8 uzman, Merkezimiz proje uzmanları ve Antalya İli Proje Yürütme Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, yerelde daha etkili ve etkin eğitimler ile kapasite geliştirme faaliyetleri sunulmasını sağlamak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşların Avrupa Birliği ile ilgili konulardaki ihtiyaçları tespit ederek ve önerileri dinledi. Programın birinci gününde Bakanlık uzmanları İl Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Recep Yüksel ve İl özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Karaçay’ı makamlarında ziyaret ederek birer mülakat gerçekleştirdiler.  Programın öğleden sonraki oturumunda Merkezimiz proje uzmanları, Antalya İl özel İdaresi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden temsilciler ile bir odak grubu toplantısı yapıldı.

 

Programın ikinci gününde ise Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Akdeniz üniversitesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden temsilcilerin katıldığı ikinci odak grup toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Vildan Demer, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Alaattin özyürek ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal öcal'ı makamlarında ziyaret eden Bakanlık uzmanları, ildeki ve ilgililerin kurumlarındaki konuyla ilgili eğitim ihtiyacına yönelik birer mülakat gerçekleştirdiler. 
Haber Listesine Dön Okuma: 2452

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016