Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

APPSA Projesi E-Öğrenme Modülü ve Program İçeriği ile İlgili Workshop Tamamlandı

Antalya Valiliği koordinatörlüğünde yürütülen "Antalya’da Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak için Hayatboyu öğrenme" isimli AB Projesi iş paketleri kapsamında e-öğrenme modülünün içerik geliştirme çalışmalarına devam ediliyor. Liderliğini Proje Ortağı İsveç Telepedagojik Bilgi Merkezinin yürüttüğü “ICT Tabanlı Eğitim Geliştirme” başlıklı 5 nolu iş paketinin amacı yaya önceliği konusunda e-öğrenme modülü geliştirmek ve bunu web sayfasında yayınlayarak kullanıcılara sunmak. Sözkonusu e-öğrenmenin içeriği ise Proje Ortağı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla Proje Koordinatörlüğünü yürüten kurum olan Antalya Valiliği tarafından hazırlanıyor.

 

Bu amaçla, İsveçli ortak Telepedagojik Bilgi Merkezinin modül geliştirme çalışmalarını tamamlamasının ardından kendilerinin de katıldığı, hem hazırlanan ürünü içerik geliştirmeden sorumlu ekip ile paylaşmak hem de içeriğe destek vermek maksadıyla 25-26 Şubat 2013 tarihlerinde Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezinde bir workshop düzenlendi. Sözkonusu Workshopa Projenin Uluslararası Koordinatörlüğünü yürüten Baki Karaçay ve Proje Teknik Asistanı Meryem Zincirli ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Araştırmacısı Emre Çalışkan,  Proje Ortağı İsveç Telepedagojik Bilgi Merkezi Müdürü Kennet Lindquist ve Trafik Psikolojisi üzerine çalışmalar yapan EMKA Danışmanlık Ajansı Yöneticisi Psikolog Şule Demir katıldı.  İki gün süren workshopta, etkili ve başarılı bir e-öğrenme modülünün hazırlanması için gereken konular tespit edilerek  eğitim verilecek hedef kitlenin ihtiyaç analizleri yapıldı ve çalışmanın tamamlanması ile ilgili muhtemel tarihler belirlendi.

 

İçeriği geliştirildikten sonra proje web sitesinde yayınlanarak eğitim kurumlarımızın hizmetine sunulacak e-öğrenme modülü ile Antalya'da Sürücü Okullarında ve İlkokullarda pilot eğitimler başlatılacak. Proje ortağı ülkelerde yaya önceliği konusunda farkındalığı arttırmak ve e-öğrenmenin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla tamamlanan çalışmalar önümüzdeki aylarda düzenlenecek tanıtım konferansı ile kamuoyuna ve eğitim kurumlarımıza duyurulacak. Sözkonusu konferanslarda, e-öğrenme programları, yöntembilimi ve sürecinin kamuoyuna ve proje hedef kitlesine tanıtılması ve böylece mesleki eğitimin iyileştirilmesi yolunda eğitim kurumlarımızın insan kaynağı kapasitesinin geliştirilmesine katkı sağlanması planlanıyor.

 
Haber Listesine Dön Okuma: 2511

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016