Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Eğitici Eğitmenliği Programı Viyana’da Gerçekleştirildi

Antalya Valiliği koordinasyonunda yürütülen “Antalya'da Yaya önceliği ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu öğrenme (APPSA)” isimli Yenilik Transferi Projesi kapsamındaki eğitim faaliyetlerinin birinci aşaması olarak düzenlenen “Eğitici Eğitmenliği” Programı 12-15 Şubat 2012 tarihleri arasında Antalya'dan giden 10 Eğitmenin katılımıyla Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirildi.

 

Proje ortağı Yetişkin Eğitim Kurumu die Berater tarafından düzenlenen programda yoğun olarak Zihin Haritalama, Çoklu Zekâ Kuramı ve öğretim Metotları konularında uygulamalı eğitimler verildi. Eğitimin son gününde ise bir basın toplantısı düzenlendi. Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi ile Antalya Sürücü Okulları Derneği ve die Berater Yetişkin Eğitim Kurumu Yöneticilerinin çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunduğu basın toplantısına Viyana'da Türkçe yayınlanan gazetelerden basın mensupları katıldı. Ardından, Eğitici Eğitimi Programına katılan eğitmenler tarafından Viyana'da faaaliyet gösteren Türk Sürücü Okullarında görevli eğitmenlere ilk pilot eğitim verildi. Programın sonunda eğitimi başarıyla tamamlayanm Eğitici Eğitmenlerine sertifikaları takdim edildi. 

 

Kısa adı APPSA olan ve "önce yaya" sloganıyla tanınan projenin bundan sonraki aşamalarında söz konusu programa katılan Eğitmenlerin Antalya’da ilk olarak 50 Eğiticiye eğitim vermeleri planlanıyor. Eğitim faaliyetlerinin son aşamasında ise, Antalya'daki proje ortağı 5 kurum tarafından belirlenen bu 50 Eğiticinin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen İlköğretim Okulları ile Antalya özel Sürücü Kursları Derneği tarafından belirlenen Sürücü Kurslarında "Pilot Eğitimleri" başlatmaları öngörülüyor.

 

Yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında ise, proje kapsamında materyalleri ve programı hazırlanan “Yaya önceliği ve Güvenliği” konulu trafik eğitimlerinin Antalya genelindeki tüm ilkokullarda ve sürücü okullarında uygulanması amaçlanmaktadır.
Haber Listesine Dön Okuma: 2239

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016