Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

APPSA Projesi Kapsamında Pilot Okullarda Oluşturulan Maket Trafik Eğitim Parkları Yerinde İncelendi

Antalya Valiliği koordinasyonunda yürütülen "Antalya'da Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşam Boyu öğrenme" (APPSA) Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk aşamada belirlenen dört pilot okulda, Proje Yerel Ortaklarından Antalya Büyükşehir Belediyesince Maket Trafik Eğitim Alanlarının yapımı tamamlandı. Belirlenen okullara arasında Muratpaşa İlçesi Altındağ İlkokulu ve Melahat Faraçlar Ortaokulu, Konyaaltı İlçesi Z. Marsel- Z. Denizhan öner İlkokulu ve Kepez İlçesi Cengiz Topel İlkokulu yeralıyor.

 

öğrencilerin trafikte yaya kültürü kazanmalarını, yayaya saygıyı benimsemelerini ve kentlilik bilincini artırmak amacıyla hazırlanan eğitim alanları İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş ve Projenin Uluslararası Koordinatörlüğünü yürüten Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Baki Karaçay tarafından yerinde incelendi.

 

APPSA projesi çerçevesinde, Avrupa Birliği ülkelerindeki yaya önceliği ve güvenliği standartlarının Antalya’da uygulanabilmesi ve bu yönde toplumda davranış değişikliği oluşturulabilmesi için ilkokul öğrencilerinden başlamak üzere konu ile ilgili hedef kitlelere eğitimler verilmesi amaçlanıyor. Sözkonusu eğitim faaliyetlerini daha belirgin kılmak maksadıyla ilk aşamada 4 pilot okulda yapımı tamamlanan Maket Trafik Eğitim Alanları ilk günden öğrencilerin dikkatini çekti. Bu alanlarda yürütülecek uygulamalı eğitimler sayesinde ışıksız yaya geçitlerinde önceliğin her zaman yayaya ait olduğu ve trafikte yayaya saygının bir kentlilik kültürü olduğu yönünde erken yaşlarda farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

 

Avrupa Birliği Mesleki Eğitimin programı kapsamında hazırlanan çokuluslu APPSA projesi kapsamında Şubat ayında Avusturya’da gerçekleştirilecek Eğiticilerin Eğitimi Programının ardından Türkiye’deki 50 eğitmeni kapsayan pilot eğitimlerin tamamlanmasıyla, okullarda oluşturulan Maket Trafik Eğitim Parkları daha aktif ve amacına uygun şekilde faaliyete geçmiş olacak.
Haber Listesine Dön Okuma: 2489

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016