Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya İli AB UDY Kurulu 2012 yılı 3. Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya ili Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun 2012 yılı son toplantısı, 18 Aralık 2012 Salı günü saat 10:00’da Suna İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü (AKMED) Konferans Salonunda, AB İl Daimi Temas Noktası olarak Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında yapıldı.

Vali Yardımcısı Yüksel açılış konuşmasında, projeler bazında başarılı bir yıl geçirildiğini, bu başarıda Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi’nde görev yapan Proje Uzmanları tarafından verilen eğitim ve teknik desteğin katkısının büyük olduğunu ve ilimizde nitelikli projelerin sayısının her geçen gün arttığını ifade etti. Gelecek yıllarda Antalya’nın projecilik konusunda daha da ileri gitmesi için tüm kurumların çabalaması gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından, Akdeniz üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma görevlisi Zuhal Gök Demir, Avrupa Birliği Bakanlığı'nca gerçekleştirilen “AB Yolunda Genç İletişimciler” yarışmasında ödül alan eserleri tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Akdeniz üniversitesi İletişim Fakültesi'nden bir grup öüğrencinin hazırladığı ve TV Kategorisinde ikincilik ödülü kazanan “Neither Harmonious Nor Unified Without Turkey” başlıklı eser katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Toplantı, daha önce alınan kararlar doğrultusunda Turizm ve Kültür Çalışma Grubu tarafından hazırlanan çalışmaların sunumu ile devam etti. Bu kapsamda ilk olarak “Antalya İli Turizm Endüstrisinin Kümelenme Rekabetçilik ve Strateji ön Çalışması” konulu çalışma Yrd. Doç. Dr. Yeşim Helhel tarafından katılımcılarla paylaşıldı. Çalışma Grubuna ait “Toros Dağları ve Yaylalarında Turizm Olanakları” başlıklı ikinci çalışma ise Antalya Tanıtım A.Ş. Genel Müdürü Yusuf örnek tarafından kurula tanıtıldı.

Toplantının son bölümünde çalışma grupları raporlarını sundular. İlk olarak, Kurumsal Yapılanma Çalışma Grubu üyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi adına Eurodesk irtibat görevlisi Hayat Ekici,  AB UDYK üyeleri arasındaki diyaloğun geliştirilmesine destek olmak ve Avrupa Birliği alanında (yeni gelişmeler, projeler, duyurular, vs.) güçlü bir paylaşım ortamı oluşturulmasını sağlamak amacıyla AB UDYK üyelerinin kullanabileceği bir web tabanlı program oluşturulması önerisinde bulundu. Bir diğer öneri ise Engelliler ile ilgili kurumların yaptığı ve yapması gereken çalışmalara yönelik bir toplantı gerçekleştirilmesi yönündeydi. Daha sonra Merkez Koordinatörü ve ABUDYK Proje Hazırlama ve Uygulama Çalışma Grubu Başkanı Baki Karaçay AB Hibe Programları Eğitimleri ile kurumlara verilen teknik destekler konusunda gelinen nokta ve hibe kazanan projeler hakkında Kurulu bilgilendirdi. Antalya Valiliği'nin, Hayatboyu öğrenme Programı Leonardo da Vinci Projeleri kapsamında 2013 yılında başvuru yapmak üzere proje hazırlamakta olan kurumlara teknik destek verdiği duyurusu yapıldı.

 

Yüze yakın Kurul üyesinin katıldığı toplantının değerlendirme ve kapanış kısmında Vali Yardımcısı Recep Yüksel, toplantıda emeği geçen kurumlara ve ayrıca Sunan İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü Müdürüne teşekkür ederek Kurumsal Yapılanma Çalışma Grubu Başkanlığını yürüten Büyükşehir Belediyesi tarafından dile getirilen önerilerinin faydalı olduğunu özellikle engelliler ile ilgili yapılması gereken çalışmalar ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti.
Haber Listesine Dön Okuma: 2334

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016