Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Kurum Sürücülerine Yönelik Yaya Öncelikli Trafik Kültürü Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Sürücülerin yaya kültürünü, yayaların da trafik kültürünü kazanmalarını benimsetecek davranış değişikliğini sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinasyonunda yürütülen “Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu öğrenme” isimli AB projesinin yaygınlaştırma çalışmaları “önce Yaya” sloganıyla devam ediyor.

 

30.10.2012 tarih ve 2012/2 sayılı "Yaya önceliği ve Güvenliği Projesi" konulu Valiliğimiz Genelgesi gereğince yaya öncelikli trafik uygulamalarının görünürlüğünün artırılması ve bu yönde toplumda farkındalığın güçlendirilmesi amacıyla, proje kapsamında kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerde görev yapan sürücülere yönelik bilgilendirme toplantıları başlatıldı. Bilgilendirmelerin beraberinde, proje süresince Antalya’da görev yapan kurum sürücülerine ve gönüllü vatandaşlara araçlarına yapıştırmak üzere proje logolu ve “önce Yaya” yazılı stickerler dağıtılacak.

 

Sözkonusu Genelge gereğince başlatılan bilgilendirme toplantılarının ilki, 16 Kasım 2012 Cuma günü saat 10.30’da Valiliğimiz Toplantı Salonunda yapıldı. Antalya Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü Proje Yürütme Ekiplerinin hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısına Valilik Birim Amirleri ile Kurum Sürücüleri katıldı. Toplantıda, AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay ve Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Akif Aktuğ tarafından yapılan kısa bilgilendirmeler ve Avrupa kentlerinde uygulanan yaya önceliği uıygulamalarının tanıtıldığı video gösterimleri sonrasında, projenin “önce Yaya” maskotu, katılımcı sürücülere araçlarına yapıştırmak üzere proje logolu “önce Yaya” stickerlerinden dağıttı.

 

önce Yaya bilgilendirme toplantıları, önümüzdeki günlerde benzer şekilde Antalya’da görev yapan diğer kurum sürücülerine yönelik olarak devam edecek.

 

(Projeyle ilgili haber ve gelişmeleri www.onceyaya.info adresindeki proje web sitesi ile @onceyaya twitter hesabından takip edebilirsiniz.)

 
Haber Listesine Dön Okuma: 2519

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016