Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Antalya’da Avrupa Kültür Programı Bilgilendirme ve Proje Hazırlama Semineri

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültürel İrtibat Noktası tarafından Avrupa Kültür Programı tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında  20 Eylül 2012 tarihinde Antalya’da kültür alanında faaliyet gösteren kurumlara yönelik “Avrupa Kültür Programı Bilgilendirme ve Proje Hazırlama Toplantısı”  gerçekleştirildi.

 

2007- 2013 programlama döneminde Türkiye’nin de tam üye olarak yararlanacağı Kültür Programı, ülkemiz kültür operatörlerinin çalışmalarına ve programa üye devletler ile kuracakları ortaklıklara uluslarüstü yeni bir boyut getirmektedir. Bu program, sahne sanatları, görsel sanatlar, plastik sanatlar, kültürel miras vb. birçok alanda, dernek, üniversite, kültür enstitüleri, kamu otoriteleri gibi binlerce kültür kurumuna birlikte çalışma, ortaklaşa kültürel ve sanatsal projeler yaratma ve uygulama konusunda olanaklar sağlamaktadır. Bütçesi 400 millyon Euro olan ve toplam 7 yıl sürecek programın amacı, sanatçıların ve kültür alanında çalışanların sınır ötesi dolaşımının geliştirilmesi,  kültürlerarası diyaloğun arttırılması, kültür-sanat eserlerinin ve sanat çalışmalarının uluslararası dolaşımının geliştirilmesidir.

 

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 20 Eylül 2012 tarihinde Porto Bello otelde organize edilen ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültürel İrtibat Noktası uzmanları tarafından sunulan Avrupa Kültür Programı tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyeti bilgilendirme seminerine; Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi temsilcileri yanısıra, Antalya İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü, Manavgat, Kepez, Korkuteli, Serik, Aksu Kaymakamlıkları, Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz üniversitesi Güzel Sanatlar Derneği ve EFEM Akdeniz Gençlik Derneği'nden temsilciler ve proje uzmanları katıldı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2251

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016