Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

9 Mayıs Avrupa Günü Antalya’da Coşkuyla Kutlandı

Kamuoyunun dikkatinin Avrupa Birliği'ne ve Türkiye'nin AB sürecine çekilmesi ve toplumda Avrupalılık bilincinin güçlendirilmesi amaçlarıyla ‘9 Mayıs Avrupa Günü’, Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) koordinasyonunda, Akdeniz üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM), TRT Antalya Bölge Müdürlüğü, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi başta olmak üzere diğer kurumların işbirliğinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle ve geniş bir katılımla halka açık bir şekilde kutlandı.

 

Etkinliklerin ilki, TRT Antalya Bölge Müdürlüğü tarafından 6 Mayıs Pazar günü Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda TSM ve THM Konserlerini icra eden TRT Antalya Radyosu Çocuk ve Gençlik Koroları, salondaki dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Programda ayrıca Vali Yardımcısı Murat Bulacak ve TRT Bölge Müdürü Hüseyin Aslangiray günün anlam ve önemine değinen konuşmalar yaptılar.

 

8 Mayıs Salı günü Akdeniz üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) tarafından “Medyanın Objektifinden Avrupa’da Türkiye, Türkiye’de Avrupa İmajı” konulu bir panel düzenlendi. Ankara üniversitesi, Akdeniz üniversitesi ve Ortadoğu Teknik üniversitesinden akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı panelin açılışında konuşan AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen, 9 Mayıs Avrupa Günü’nün tarihçesini ve bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı. Daha sonra Vali Yardımcısı Murat Bulacak günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Akdeniz üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda 150 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen panelden sonra ödül törenine geçildi. Vali Yardımcısı Murat Bulacak, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, Akdeniz üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Antalya Gazeteciler Derneği Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan Varkıvanç ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İrfan özcan’ın katıldığı törende ‘AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Tören, hatıra fotoğrafı çekimi ve kokteyl ile son buldu.

 

Bir sonraki gün TRT Antalya Radyosunda yayınlanan canlı söyleşide, Valiliğimiz AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay, ‘9 Mayıs Avrupa Günü’ ile Valiliğimizin Avrupa Birliği Hibe Programları ile çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın ‘Antalya’da Bahar’ adlı Açık Hava Konseri, Muratpaşa Kaymakamlığı ve Muratpaşa Belediyesinin katkılarıyla 11 Mayıs Cuma günü Muratpaşa Kent Meydanında gerçekleştirildi. Antalya Milletvekilleri Sadık Badak ve Menderes Türel ile Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş’ın protokolde yeraldığı konseri halkımız büyük bir coşkuyla izledi.

Bir sonraki gün, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezince organize edilen, Polonya’nın en seçkin dokuz grafik sanatçısının ve karikatüristinin çizimlerinden oluşan 50’ye yakın eserin sergilendiği‘Polonyalı Karikatüristler Gözüyle AB’ Karikatür Sergisi, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde tüm Antalyalıların beğenisine sunuldu.

 

‘9 Mayıs Avrupa Günü Antalya Etkinlikleri’13 Mayıs Pazar günü Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Türküyem’ adlı muhteşem Opera Bale Temsili ile son buldu.

 

Antalya Valiliği, etkinlik düzenleyen ve destek veren kurumlarımıza, ayrıca coşkulu katılımları için tüm halkımıza teşekkür eder.
Haber Listesine Dön Okuma: 2484

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016