Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

APPSA Projesi Yerel Ortaklar Proje Yönetimi 5. Toplantısı Valilik Binasında Yapıldı

Antalya Valiliği koordinatörlüğünde yürütülen "Antalya'da Yaya önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşam Boyu öğrenme" isimli Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı (LdV) Çokuluslu Yenilik Transferi Projesi Yerel Ortaklarının Proje Yönetimi 5. Toplantısı 30 Mart Cuma günü Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında saat 9.30'da başlayan toplantıya, Proje Koordinatörü Baki Karaçay ile Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi yanı sıra, Proje Sahibi kuruluş İl Emniyet Müdürlüğü'nden ve proje yerel ortakları olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve özel Sürücü Kursları Derneği'nden proje yürütme ekipleri ile Akdeniz üniversitesi temsilcisi katıldı.

 

Vali Yardımcısı Recep Yüksel toplantının açılışında, tesis edilen ortaklık ve işbirliğine şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarda da destek vereceklerini ve tüm ortakların aynı gayretle proje faaliyetlerine devam edeceklerine inandığını ifade etti.

 

Toplantıda, Gündemde yer alan dört konu başlığına ilişkin ilgili yerel ortaklar, yaptıkları planlama çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptılar ve her bir konu başlığı üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu. İlk olarak proje kapsamında Antalya şehir merkezinde örnek cadde olarak belirlenen Konyaaltı Caddesi yanı sıra, turizm bölgesi Kaleiçi'nde ve Akdeniz üniversitesi yerleşkesinde 'Yaya önceliği ve Güvenliği' konusunda pilot bölge düzenlemeleri konusunda yapılan planlama çalışmaları hakkında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Deniz Bircan sunum yaptı. Daha sonra, geliştirilmesi planlanan çoğaltıcı materyaller ve kent girişlerine konulacak proje logosunu taşıyan tanıtım ve uyarı levhaları ile İlgili Planlama Çalışmaları üzerine Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yunus Avcı sunum yaptı. Bu bölümde ayrıca proje kapsamında basımı yapılacak eğitim materyallerine kaynak teşkil etmek üzere geliştirilmesine başlanan içerik üzerinde duruldu. Toplantının son bölümünde ise Mayıs ayı sonunda İsveç’te gerçekleştirilecek olan "Proje Yürütme Ekibi (PCT) Toplantısı Hazırlıkları" ile ilgili olarak detaylar görüşüldü.

 

Vali Yardımcısı Recep Yüksel tarafından yapılan son değerlendirmelerle, belirlenen hususların karara bağlandığı toplantının sonunda Nisan ayı içerisinde bir yerel ortaklar toplantısının daha yapılarak tamamlanan çalışmaların ve sürecin gözden geçirilmesi kararlaştırıldı.

 
Haber Listesine Dön Okuma: 2527

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016